У столиці України з 8 лютого обіцяли запустити додаткові 9 МВт електрогенерації. Водночас цього дня зафіксовано найбільший за весь час добовий обсяг імпорту електроенергії.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр енергетики Денис Шмигаль за підсумками засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергосистемі.
Ситуація в енергосистемі
За словами Шмигаля, енергетики продовжують відновлювальні роботи після російської атаки в ніч проти 7 лютого. Пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури є значними, однак роботи тривають відповідно до затверджених графіків.
“Ситуація з електропостачанням складна. Працюємо над комплексними рішеннями, зокрема, над запуском додаткових потужностей генерації”, — зазначив міністр.
Очікується, що вже 9 лютого в Києві буде введено в роботу ще 9 МВт потужності. Це має частково стабілізувати ситуацію з електропостачанням у столиці після масованих атак РФ.
Рекордні обсяги закупівлі електрики з-за кордону
Шмигаль також повідомив, що у неділю, 8 лютого, Україна зафіксувала найбільший добовий обсяг імпорту електроенергії. За його словами, це дозволило втримати баланс енергосистеми та зменшити дефіцит після ударів по інфраструктурі.
Крім того, спільно з Міністерством розвитку громад триває робота із залучення обладнання від міжнародних партнерів і його розподілу через українські хаби. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Україна отримала близько 27 тис. тонн гуманітарної допомоги, з яких понад 25 тис. тонн уже передано в регіони.
Нагадаємо, 7 лютого, у компанії ДТЕК повідомили про критичний стан мереж у Києві. Через руйнування інфраструктури та гострий дефіцит потужності жителі міста могли розраховувати лише на 1,5–2 години електропостачання на добу.
Режим надзвичайної ситуації в енергетиці України запровадили у середині січня. Для координації ситуації у Києві створили спеціальний штаб.
