З семи громад Сумського району примусово евакуюють родини з дітьми. Таке рішення 30 вересня ухвалили представники Сумської ОВА та Оперативно-тактичного угрупування Сіверськ.
Евакуація стосується Білопільської та Ворожбянської міських громад, Краснопільської та Хотінської селищних громад, Юнаківської, Миропільської та Миколаївської сільських громад.
Родини з дітьми вивозитимуть з таких населених пунктів:
- міста Ворожба;
- Білопільська територіальна громада (Атинське, Безсалівка, Білопілля, Бубликове, Будки, Василівщина, Волфине, Голишівське, Гиріне, Гуринівка, Дігтярне, Іскрисківщина, Кандибине, Катеринівка, Кисла Дубина, Мелячиха, Мороча, Мирлоги, Нескучне, Нові Вирки, Новоіванівка, Ободи, Олексенки, Павлівка, Рижівка, Рогізне, Соляники, Старі Вирки, Сохани, Степанівка, Шпиль.
- Краснопільська селищна громада (Верхня Пожня, Високе, Грабовське, Земляне, Лісне, Майське, Мар’їне, Мезенівка, Миропільське, Михайлівка, Михайлівське, Наумівка, Новодмитрівка, Новоолександрівка, Петрушівка, Порозок, Проходи, Покровка, Попівка, Рясне, Славгород, Степок, Тур’я, Угроїди);
- Юнаківська громада (Басівка, Варачине, Локня, Корчаківка, Мала Корчаківка, Могриця, Садки, Юнаківка, Яблунівка,);
- Миропільська громада (Великий Прикіл, Велика Рибиця, Грунівка, Запсілля, Мала Рибиця, Миропілля);
- Хотінська громада (Андріївка, Біловоди, Веселівка, Водолаги, Володимирівка, Журавка, Кіндратівка, Костянтинівка, Новомиколаївка, Олексіївка, Перше Травня, Писарівка, Степне, Хотінь);
- Миколаївська громада (Графське, Бондарівщина, Графське, Діброва, Яструбине).
Більше про ситуацію у Сумській області
Російські загарбники на початку широкомасштабного вторгнення намагалися захопити обласний центр – місто Суми, але безуспішно. Їх окупація незначної частини Сумщини була недовгою. Злість за свої військові невдачі ворог зриває на мирних мешканцях, понад два роки щодня тероризуючи населені пункти Сумської області.
Протягом доби, станом на ранок 1 жовтня, росіяни здійснили 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, повідомили у місцевій ОВА. Окупанти гатили з артилерії та мінометів, скидали керовані авіабомби та ВОГи з дронів. Загалом було зафіксовано 82 вибухи.
28 вересня російські загарбники двічі вдарили по медичному закладу в Сумах. Як розповів глава МВС України Ігор Клименко, внаслідок першого обстрілу загинула одна людина. Також було зруйновано перекриття декількох поверхів лікарні. На місце прибули рятувальники та поліцейські.
Коли проводилася евакуація пацієнтів та медперсоналу, ворог знов вдарив по лікарні. Через цей підступний удар кількість жертв збільшилася до шести.
Раніше Клименко повідомляв, що з Сумської області необхідно евакуювати 45 тисяч людей. За словами глави МВС, це не термінова евакуація.
