Кабінет Міністрів схвалив постанову про "Експериментальний проєкт щодо надання державної допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва", який більше відомий як кешбек за купівлю української продукції.
Про це у своєму Телеграм-каналі написав нардеп Олексій Гончаренко.
Реалізація відповідної постанови планується з 24 серпня і буде діяти до кінця 2025 року. Фінансування ініціативи буде забезпечено з державного бюджету: у поточному році на ці цілі спрямують 3 мільярди гривень, а у 2025 році сума подвоїться до 6 мільярдів гривень.
Покупці, які вибирають продукцію вітчизняного виробництва, зможуть скористатися програмою кешбеку, яка передбачає повернення 10% від їх вартості. Мінімальна сума кешбеку становитиме 2 гривні, тоді як максимальна — не перевищуватиме 3000 гривень.
Програма "Кешбек": головне
Запровадження механізму, що стимулюватиме українців купувати продукцію вітчизняних виробників, у лютому анонсував президент Володимир Зеленський.
За попередньою інформацією, за купівлю українських товарів держава повертатиме кешбек. Кошти надходитимуть на спеціальну картку. Нарахування здійснюватиметься через 2 тижні після покупки. Тобто коли мине передбачений законом про захист прав споживачів термін на повернення товару.
Повернутими коштами можна буде сплачувати за комунальні послуги або витрачати їх на купівлю вітчизняних товарів (виняток становлять алкогольні та тютюнові вироби).
