Станом на початок жовтня у Харкові мешкають 1,3 млн людей. Приблизно 19% з них – це офіційно зареєстровані переселенці.
Про це розповів міський голова Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю "РБК-Україна".
За словами мера, у Харкові статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) отримали 206 тисяч осіб. Люди тікають від війни з Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, з деокупованих територій, та районів, де йдуть активні бойові дії.
"У Харкові кожен шостий – переселенець. Насправді – більше", – розповів Терехов.
Він додав, що до початку повномасштабної війни у Харкові проживало практично два мільйони людей. Постійних мешканців було 1,6 млн, 300 тисяч – це студенти, і близько 100 тисяч – із навколишніх агломерацій.
Як розповів Ігор Терехов, у найважчі дні весни 2022 року в місті залишалося лише 250-300 тисяч людей. Мер уточнив, що наразі чисельність мешканців напряму залежить від активності ворога. Люди виїжджають, якщо Росія збільшує кількість ударів по Харкову і повертаються, коли в обстрілах настає пауза.
Посадовець також навів дані соціологічного опитування, за яким 95% харків’ян, що виїхали, мріють повернутися додому.
Більше про ситуацію у Харкові
Через свою близькість до Росії Харків понад 3,5 роки живе під регулярними російськими обстрілами. У перші місяці після початку широкомасштабної війни ворог для ударів по місту використовував всі наявні у нього засоби: ракети, артилерію, міномети, авіабомби.
З осені 2022 року, коли Сили Оборони України провели успішний контрнаступ на Харківщині, звільнивши більшу частину регіону, ворог став набагато менше бити з артилерії по місту.
Однією з найулюбленіших цілей окупантів були і є об’єкти енергетичної інфраструктури Харкова. Під час опалювального сезону 2022-2023 років у місті вісім разів перезапускали систему теплопостачання. Такого досвіду, за словами Терехова, немає жодне інше місто у світі.
У перші дні жовтня ворог знищив дві трансформаторні підстанції у Харкові. З огляду на динаміку останніх російських атак "прийдешня зима буде найважчою для міста за всі роки війни", – попереджав Ігор Терехов.
За його даними, впродовж 6-12 жовтня Харків пережив 30 російських обстрілів. З них 28 – "шахедами", решта – керованими авіабомбами. Через ворожі удари постраждала одна людина, загиблих, на щастя, немає.
Під ворожим вогнем вкотре опинився житловий сектор, а також закрите непромислове підприємство. Найсильнішого удару загарбники завдали по одній з підстанцій Харкова, повідомив мер.
