Динаміка останніх російських атак, спрямованих проти енергетичної інфраструктури Харкова, вказує, що "прийдешня зима буде найважчою для міста за всі роки війни".
Про це заявив харківський міський голова Ігор Терехов.
Він повідомив, що за останні дні армія РФ знищила дві трансформаторні підстанції, які живили місто.
Внаслідок удару, який росіяни здійснили у ніч проти 6 жовтня, без світла залишилися 22 тисяч абонентів. Переважній більшості з них впродовж кількох годин відновили електропостачання. Це стало можливим, завдяки цілодобовій злагодженій роботі енергетиків "Обленерго" та комунальних служб Харкова.
За словами Терехова, вдень 6 жовтня без електроенергії залишалися 3,5 тисячі споживачів.
"Так, є можливості міста, є ресурси "Обленерго", є потужності загальної енергосистеми країни – але вони обмежені. І треба дивитися правді в очі: Росія не припинить спроб терору, вона намагатиметься й далі позбавити наших людей життя, занурити їх у холод і темряву", – наголосив мер Харкова.
Він підкреслив, що росіяни будь-якої миті можуть завдати нового удару по критичній інфраструктурі, зруйнувавши те, що харків’яни створювали й відновлювали місяцями.
Після кожної російської атаки у місті Харкові ремонтували котельні, тепломережі та водогони. І завжди відновлювали електрогенерацію.
"Будемо робити це знову й знову – стільки, скільки буде потрібно, аби в оселях харків’ян було світло, тепло і вода, аби Харків жив, працював і залишався сильним", – запевнив Терехов.
Більше про атаки на Харків
Впродовж тижня з 29 вересня по 5 жовтня ворог 29 разів завдавав ударів по Харкову, розповів Ігор Терехов. Росіяни били по місту керованими авіабомбами та безпілотниками різних типів.
"Лише за ніч проти 6 жовтня 15 "шахедів" влучили в один із енергооб’єктів", – розповів мер.
За його словами, внаслідок російських ударів зазнали поранень 13 людей. Жертв, на щастя, не було.
Під ворожим вогнем опинилися Салтівський, Київський, Новобаварський та Холодногірський райони міста.
Пошкоджено десятки житлових будинків, понад 100 торговельних точок на ринку "Барабашово", гаражні кооперативи, цивільні авто, повідомив Терехов.

