Підсанкційний блогер Мирослав Олешко заявив, що керівниця медичної служби “Ульф” першого окремого штурмового батальйону “Вовки да Вінчі” Аліна Михайлова під час збору донатів купила собі Mercedes GLA200. У відповідь дівчина заявила, що чекатиме Олешка у суді.
Про це йдеться на сторінці військової у Facebook.
Аліна Михайлова відкинула закиди блогера. Військова заявила, що придбала автівку у кредит за власні легальні кошти та пройшла банківську перевірку.
"Будь-які закиди про використання донатів – відверта брехня й наклеп. Жодних зборів на авто не було", – заявила дівчина.
Вона наголосила, що питання стосовно її доходів "можуть ставити виключно офіційні інституції – НАБУ, САП, НАЗК". Як вважає Михайлова, звинувачення проти неї є частиною ширшої кампанії, націленої на дискредитацію всього українського війська.
На думку військової, інформація про купівлю нею Mercedes GLA200 поширилася завдяки витоку з закритих реєстрів Міністерства внутрішніх справ.
"Наголошую: злив моїх персональних даних із закритих реєстрів МВС – незаконний. Це не лише удар по мені, а й небезпечний прецедент для всіх військовослужбовців, які сьогодні захищають країну", – зазначила Михайлова.
Вона додала, що подає позов, і в суді доведе неправдивість інформації, поширеної блогером, який втік з України.
Що передувало
За декілька днів до цього блогер Мирослав Олешко оприлюднив інформацію, що у березні цього року, під час збору донатів на батальйон "Вовки да Вінчі" військова Аліна Михайлова придбала автомобіль Mercedes GLA200. Вартість автівки за інформацією блогера, становила 61 тисячу доларів.
Варто додати, що сам Мирослав Олешко під час широкомасштабного вторгнення втік з України. За рішенням Ради нацбезпеки та оборони проти втікача було запроваджено санкції.
У листопаді 2023 року Служба безпеки України оголосила йому про підозру у незаконній діяльності. Підсанкційному блогеру інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та використання підробленого документа.
Як відомо, Олешко створив фейк з антимобілізаційним підтекстом. Він використав відредагований скриншот матеріалу "Української правди" про катування українців у російських тюрмах і підмінив у заголовку слово "Росія" на "Україна".
