Сили оборони України за допомогою далекобійної зброї вітчизняного виробництва вразили місце запуску міжконтинентальних ракет "Орешник" – полігон "Капустін Яр" в Астраханській області Росії.
Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
За даними Генштабу, українські захисники виконали серію успішних ударів по полігону в січні 2026 року.
Під ударом опинився комплекс будівель ангарного типу, де відбувається передстартова підготовка міжконтинентальних і балістичних ракет середньої дальності, полігону "Капустін Яр".
"За наявною інформацією, на території полігону частина будівель отримала ушкодження різного ступеня, один з ангарів суттєво ушкоджений, частина особового складу евакуйована з території", – розповіли у Генштабі.
Також там уточнили, що удари було завдано засобами дальнього радіуса дії українського виробництва, зокрема FP-5 "Фламінго".
Чим відомий полігон Капустин Яр
У середині XX сторіччя у північно-східній частині Астраханської області РФ було побудовано полігон, де випробували перші радянські балістичні ракети.
Окрім того, планувалось проводити експерименти із німецькими балістичними ракетами V-2, також відомими як "Фау-2". Випробування ракет V-2 значно прискорили розробку власних ракетних технологій, які згодом дозволили вивести на орбіту перші радянські супутники.
Полігон є одним із найсучасніших центрів для випробувань космічних і ракетних технологій на території РФ. Площа об’єкта становить 650 квадратних кілометрів. Свою назву він отримав від сусіднього села Капустин Яр. Офіційно об’єкт називається 4-й державний центральний полігон.
Згідно з даними з відкритих джерел, починаючи з 1950-х років, на полігоні було здійснено щонайменше 11 ядерних вибухів. Ці випробування проводилися на різних висотах від 300 метрів до 5,5 кілометра.
16 березня 1962 року "Капустин Яр" офіційно став космодромом. Тоді з полігону запустили супутник "Космос-1". Згодом із космодрому регулярно стартували невеликі науково-дослідні супутники, запуск яких здійснювався за допомогою легких ракетоносіїв серії "Космос".
З цього полігону Росія двічі атакувала Україну балістичними ракетами середньої дальності “Орешник”. Перший удар було завдано у листопаді 2024 року. Другий удар у ніч проти 9 січня 2026 року прийняла Львівщина.
