Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №13532, що передбачає одноразову допомогу у розмірі 50 тисяч гривень при народженні дитини та інші виплати.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
"За" проголосувало 290 депутатів. Законопроєкт передбачає збільшення одноразової допомоги жінкам після народження дитини до 50 тисяч гривень.
“Без прив’язки до доходу родини – для всіх”, – підкреслив нардеп.
Як повідомляє Ярослав Железняк, щомісячні виплати під час вагітності для жінок без професійного стажу зростуть до 7 тисяч гривень.
Нові виплати для тих, хто доглядає за дитиною
Проєкт також пропонує запровадити щомісячну фінансову підтримку у розмірі 7 тисяч гривень для одного з батьків або бабусі чи дідуся, які доглядають за дитиною до досягнення нею одного року.
Також законопроєктом запроваджується програма "єЯсла". Вона дає батькам вибір після того, як дитині виповниться один рік: повернутися до роботи або залишитися вдома для догляду за дитиною до трьох років.
Якщо батько чи мати повертається на роботу після року дитини, можна отримувати компенсацію за садок (приблизно до 8 тисяч гривень щомісяця). Якщо обирають другий варіант, сплата єдиного соціального внеску зберігатиметься за батьком або матір’ю до трьох років дитини.
"Пакунок малюка" залишиться, але тепер його можна буде замовити вже з 36 тижня вагітності, а не лише після народження дитини.
Виплати на дітей в Україні
На цей час допомога при народженні дитини становить 41 280 гривень. З них 10 320 гривень виплачуються одноразово, а залишок суми розподіляється щомісяця по 860 гривень протягом трьох років.
У липні уряд подав до Верховної Ради законопроєкт, спрямований на підтримку сімей з дітьми та створення умов для поєднання батьківства з професійною діяльністю.
14 липня Кабінет міністрів затвердив збільшення одноразової допомоги при народженні дитини.
Міністерство соціальної політики підготувало законопроєкт, який передбачає реформування чинної системи виплат при народженні дитини. Перша заступниця міністра Дарія Марчак повідомила, що кожна дитина отримуватиме одноразову допомогу у розмірі 50 000 гривень.
Крім того, запроваджується новий "Пакунок школяра", який надає по 5 тисяч гривень на кожного першокласника для придбання всього необхідного шкільного приладдя.
