Угорська влада оприлюднила 50-хвилинний фрагмент допиту айтівця, який раніше працював на опозиційну партію “Тиса”. На записі він нібито заявив, що його “завербувала Україна”.
Про це розповідає місцевий портал 24.hu.
На відео 19-річний угорець, якого називають Гундальфом, розповідає, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну почав співчувати українцям й вирішив допомагати групі IT-фахівців, які займалися протидією російським кібератакам.
За його словами, це сталось у 2023 році, коли він їздив до Києва як волонтер. Тоді ж нібито з ним зв’язався чоловік, на псевдо Давидов, який мав вигляд “стереотипного слов’янського мафіозі”. Останній й запропонував Гундальфу приєднатися до команди, яка протидіє кібератакам країни-терориста Росії.
Серед ІТ-фахівців, як розповів Гундальф, були й ті, хто негативно ставився до Угорщини через її позицію у війні, і інколи їхні дії нібито могли шкодити угорцям. Через це ж він й припинив із ними співпрацю.
У іншому фрагменті хлопець “зізнається”, що нібито міг зіткнутися зі спробами вербування.
“Більше немає питань. ІТ-спеціаліст зізнався, що його завербували українці… Ми будемо захищати мир і безпеку Угорщини”, – прокоментував відео голова уряду Віктор Орбан.
Натомість лідер опозиційної партії “Тиса” Петер Мадяр заявив, що оприлюднені записи є “найбільшим злочином проти угорської безпеки з часів комунізму” і зазначив, що звинувачення були сфабриковані. За його словами, до 19-річного угорця почали звертатися після того, як він долучився до волонтерства в “Тисі”. Втім, після відмови співпрацювати зі спецслужбами у нього провели обшук, а самого айтівця викликали на допит.
Парламентські вибори в Угорщині
Парламентські вибори в Угорщині мають відбутися 12 квітня. Вони стануть серйозним випробуванням для Орбана відтоді, як він прийшов до влади у 2010-му.
Під час одного з передвиборчих мітингів Петер Мадяр закликав виборців забезпечити його політичній силі дві третини місць у парламенті. Це дасть можливість змінити конституцію, завершити “зміну режиму” та уникнути затяжних судових процесів.
Згідно з результатами опитування Дослідницького центру, проведеного на замовлення партії “Тиса”, про які пише видання Telex, опозиційні кандидати випереджають суперників навіть у тих округах, де ще 4 роки тому представники “Фідес” впевнено перемагали з результатом понад 50% голосів. Йдеться, зокрема, про міста Бая, Секешфегервар, Мішкольц і Печ, а також кілька округів поблизу Будапешта, де позиції партії Орбана наразі виглядають невтішно.
Неочікувані результати опитування зафіксували також й в окрузі міста Бая. Там представник “Фідес” Роберт Жиго не програвав виборів із 1998 року. Наразі ж ситуація змінилась – він поступається кандидату від “Тиси” Бенце Чонтошу. Опозиціонер має 49% підтримки проти 45% у Жиго.
