НАТО очікує “дуже погане” майбутнє, якщо Альянс проігнорує, або ж не допоможе з ситуацією довкола Ормузької протоки.
Про це голова Білого дому Дональд Трамп повідомив в інтерв’ю Financial Times.
“Якщо відповіді не буде або якщо вона буде негативною (стосовно допомоги з блокадою Ормузької протоки, – ред.), я думаю, це буде дуже погано для майбутнього НАТО”, – заявив президент США.
Він додав, що Штати не були зобов’язані допомагати Європі через повномасштабну війну в Україні, оскільки остання “знаходиться за тисячі миль від нас (США, – ред.). Натомість Вашингтон все ж підтримав союзників й тепер очікує від них такої ж підтримки у відповідь.
Голова Білого дому також зазначив, що Європа і Китай отримують значну частину нафти через Ормузьку протоку, тому мають долучитися до встановлення безпеки в регіоні, оскільки саме вони користуються цим маршрутом.
“Цілком логічно, що ті, хто отримує вигоду від протоки, допоможуть забезпечити, щоб там нічого поганого не сталося”, – пояснив він.
Ормузька протока: детальніше
Ормузька протока – вузький водний шлях між Іраном і Оманом, який з’єднує Перську затоку з Аравійським морем. Через нього проходить чимала частина світових поставок нафти, тому цей маршрут є ключовим для глобального енергоринку.
Після загострення бойових дій на Близькому Сході Іран оголосив про закриття протоки. Останнє ж призвело до скорочення судноплавства та зростання світових цін на нафту.
Нещодавно новий верховний лідер Ірану Моджтаба Хаменеї заявив, що Тегеран й надалі блокуватиме Ормузьку протоку як тиск на Штати та Ізраїль.
9 березня ціна за барель нафти тимчасово перевищила 100 доларів, що стало найвищим показником з 2022 року. На тлі цього США тимчасово дозволили країнам купувати нафтопродукти країни-терориста Росії, що застрягли у морі.
