Новий верховний лідер Ірану Моджтаба Хаменеї зробив перші заяви після обрання на посаду. Заявив про помсту, а також про продовження блокування судноплавства в Ормузькій протоці.
Про це повідомляє CNN.
У зверненні, яке зачитав диктор державного телебачення Ірану, Моджтаба заявив, що “вороги” мають виплатити його країні “компенсацію” за обстріли. В іншому разі він пригрозив, що Тегеран “знищить їх власність (ворогів, – ред.)”.
Також попередив, що Іран і надалі завдаватиме ударів по сусідніх країнах у відповідь.
“Ми мали хороші відносини з усіма цими 15 сусідніми країнами… ми націлилися лише на ці військові бази (і) ми будемо продовжувати, ми мусимо продовжувати і робити це”, – заявив він у зверненні та закликав країни на Близькому сході “якнайшвидше” закрити американські бази.
Тим часом Sky News додає, що Моджтаба також попередив: блокування судноплавства в Ормузькій протоці й надалі використовуватимуть як засіб тиску на США та Ізраїль.
Військова операція проти Ірану
28 лютого Ізраїль і США розпочали “велику військову операцію” проти Ірану, під час якої завдали низку ударів по країні, щоб знищити ракетний потенціал Тегерана, його флот і послабити загрозу з боку режиму. Того ж дня з’явилася інформація про загибель верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, яка згодом підтвердилася.
Згодом Асамблея експертів Ірану обрала новим верховним лідером Моджтабу Хаменеї – сина загиблого аятоли. Трамп заявив, що без “схвалення” США новий керівник Ірану “довго не протримається”.
