Ціни на нафту попри зусилля США заспокоїти світові енергетичні ринки продовжують зростати.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Як відомо, Сполучені Штати тимчасово дозволили країнам купувати російські нафтопродукти, що застрягли у морі. Термін дії ліцензії 30 діб – до 12 квітня.
"Ф’ючерси на Brent з поставкою в травні зросли на 1,02 долара, або 1%, до 101,48 долара за барель о 07:30 за Гринвічем, що свідчить про тижневе зростання майже на 10%.", – повідомляє видання.
Схожим чином відреагувала американська нафта марки West Texas Intermediate. WTI з поставкою в квітні зросла на 94 центи, або 1,0%, до 96,67 долара за барель. Тижневе зростання становить понад 6%.
Більш стрімке здорожчання Brent старший аналітик LSEG Емріл Джаміль пояснює тим, що нафта цієї марки користується більшим попитом ніж американська. За словами фахівця, Європа більш вразлива до проблем енергетичної безпеки, тоді як США здатні запобігти цьому ризику завдяки внутрішньому видобутку.
Чому ціни на нафту не зупиняються
Перед тим як послабити санкції проти Росії Сполучені Шати повідомили, що виділять 172 мільйони барелів нафти зі свого стратегічного нафтового резерву, щоб допомогти стримати стрімке зростання цін на нафту. Однак попри це світові енергетичні ринки продовжує лихоманити.
Як вважає Емріл Джаміль, ринок розглядає такі зусилля як короткострокове рішення, яке не вирішує суть перебоїв у постачанні.
"Міжмісячні спреди ціни на сиру нафту на майбутні місяці вказують на невирішену та продовжувану дефіцитність поставок", – сказав Джаміль.
Ян Ан, аналітик Haitong Futures, сказав, сказав що видача 30-денної ліцензії послабило послабила занепокоєння ринку, але не вирішили найважливішої проблеми.
"Найважливіше — це відновлення судноплавства в Ормузькій протоці", – сказав фахівець.
Енергетична криза: головне
Ціни на нафту зросли після початку операції Сполучених Штатів та Ізраїлю проти Ірану. Один із ключових факторів – ризики для постачання через Ормузьку протоку, якою проходить близько п’ятої частини світової нафти. Додатково на ринок вплинули скорочення видобутку в Іраку та Кувейті та обмеження постачання скрапленого газу з Катару.
9 березня барель нафти перевищив 100 доларів – це був найвищий рівень з 2022 року.
Новий верховний лідер Ірану Моджтаба Хаменеї заявив, що Іран продовжуватиме боротьбу та триматиме Ормузьку протоку закритою як важіль тиску проти Сполучених Штатів та Ізраїлю.
Тим часом міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв’ю Sky News заявив, що ВМС США, супроводжуватимуть судна через Ормузьку протоку. За словами міністра, супровід, можливо, здійснюватиметься з міжнародною колаліціє, коли це буде можливо з військової точки зору.
За оцінками Financial Times, через послаблення санкцій Росія отримуватиме від продажу нафти 150 млн доларів щодня.
