Парламентаріїв від партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) підозрюють у зборі даних про критичну інфраструктуру країни та можливій передачі цієї інформації Росії.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Підозрілі запити до місцевої влади
Міністр внутрішніх справ федеральної землі Тюрингія Георг Майєр заявив, що депутати AfD активно користуються правом надсилати запити до органів місцевої влади. За його словами, ці звернення стосуються транспортної, цифрової, водної та енергетичної інфраструктури.
“Складається враження, що AfD виконує завдання, сформульовані в Кремлі”, — наголосив міністр.
Лише за останній рік тюрингське відділення партії подало 47 запитів, вимагаючи з кожним разом детальнішої інформації. AfD особливо цікавить ІТ та обладнання, яке використовує поліція. Це включає, наприклад, засоби протидії безпілотникам, а також системи цивільного захисту та Бундесвер.
Реакція партії та урядовців
Лідер фракції AfD у тюрингському парламенті Бйорн Гекке відкинув звинувачення, заявивши, що міністр не має жодних доказів. Політик відомий як суперечлива фігура — раніше він отримав судимість за використання забороненого нацистського гасла.
Водночас голова парламентського комітету з нагляду за розвідкою Марк Генріхманн підтримав підозри.
“Я переконаний, що Путін використовує AfD як інструмент для збору інформації, і керівництво партії не може цьому запобігти”, — заявив він.
За його словами, представників AfD не допускають до роботи у секретному комітеті Бундестагу, який контролює діяльність спецслужб, саме через підозри у зв’язках з Російською Федерацією.
AfD під наглядом спецслужб
Ще у травні Федеральне відомство з охорони конституції визнало AfD загрозою демократії та віднесло її до екстремістських організацій. У звіті зазначалося, що партія сповідує етнонаціоналістичні погляди, несумісні з демократичними принципами.
Партія “Альтернатива для Німеччини” відома проросійськими заявами своїх представників і виступами проти військової підтримки України.
Так, один із лідерів AfD Тіно Хрупалла закликав Україну “поступитися територіями” Росії та розкритикував українських біженців. Він також назвав РФ “найбільшою ядерною державою” і заявив, що її війна проти України “не є справою Німеччини”.
