Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія “довго терпіла удари ЗСУ по своїх енергооб’єктах”, тож тепер вона стала “серйозно відповідати”.
Про це повідомляє пресслужба Кремля.
Коментуючи удари по енергетичній інфраструктурі РФ, Путін зазначив, що протягом тривалого часу, ще кілька років тому, нібито росіяни "не здійснювали жодних дій" проти цивільних об’єктів в Україні, "особливо в осінньо-зимовий період".
"Ми дуже довго терпіли, коли українські війська завдавали постійні удари по наших енергетичних об’єктах. Після цього почали відповідати. І ми відповідаємо, звичайно, так скажімо, серйозно. Це правда. У відповідь українська сторона намагається завдати нам збитки, але завдає збитки і нашим партнерам", — заявив диктатор.
На фоні успішних ударів українських сил по російських нафтових об’єктах, російський лідер порадив прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо скоротити постачання нафти та газу до України.
"Закрийте постачання газу, яке йде реверсом. Закрийте постачання електроенергії, і вони одразу зрозуміють, що є якісь межі їхньої поведінки в галузі порушення чужих інтересів", — цитують його росЗМІ.
Перед цим словацький лідер висловив занепокоєння через українські удари по нафтопроводу "Дружба". Він повідомив Путіну, що Словаччина рішуче реагує на атаки ЗСУ по нафтових магістралях. У відповідь очільник Кремля заявив, що Україна отримує значну частину енергоресурсів через сусідні країни Східної Європи, і ці постачання можна припинити.
Інші заяви Путіна
Окрім цього, російський диктатор зробив низку інших заяв. Зокрема, попри безперервну агресію проти України, він запевняє, що Росія нібито ніколи не мала, не має і не матиме наміру нападати на інші країни.
Також Путін відзначив адміністрацію президента США, яка відмовилася надавати Україні безкоштовну допомогу та не вводила нових санкцій проти РФ. За його словами, за часів Трампа Америка нібито почала "чути Росію", що підтвердив саміт на Алясці.
Крім того, диктатор запевнив, що Росія готова до співпраці зі США на тимчасово захопленій Запорізькій АЕС.
Удари по “Дружбі”
Протягом серпня українські війська успішно завдали серії ударів по нафтовій інфраструктурі Росії, що є важливим джерелом фінансування її воєнної кампанії. Через “Дружбу” РФ експортує нафту у Білорусь, Словаччину та Угорщину, де керують проросійські уряди.
Угорський прем’єр Віктор Орбан навіть особисто звернувся до президента США Дональда Трампа з претензіями щодо цих ударів.
Окрім того, Угорщина заборонила в’їзд до ЄС командувачу Сил безпілотних систем ЗСУ Роберту Бровді, звинувативши його в організації атак по "Дружбі". Будапешт також пригрозив Україні можливим припиненням постачання газу та електроенергії з Європи, якщо удари на трубопровід не будуть зупинені.
