20 травня російські загарбники завдали ракетного удару по стрільбищу у Сумській області, де українські військовослужбовці проводили тренування. Внаслідок атаки є загиблі та поранені.
Про це повідомляє командування Національної гвардії України.
"У результаті удару, під час проведення занять на стрільбищі військової частини, загинуло 6 військовослужбовців, понад 10 — отримали поранення", – йдеться в повідомленні.
У командуванні НГУ наголосили, що проводять перевірку трагічного випадку. Водночас правоохоронці розпочали розслідування, в межах якого буде надано правову оцінку діям усіх відповідальних посадовців.
Повідомляється, що командир військової частини наразі відсторонений.
У НГУ також нагадали, що раніше "були розроблені алгоритми дій і надані всі необхідні розпорядження" щодо скупчення особового складу в умовах загрози повітряних ударів.
Удар по стрільбищу на Сумщині: що відомо
20 травня Сумська обласна військова адміністрація повідомила, що росіяни завдали ракетного удару по Шосткинській громаді. Внаслідок цього було пошкоджено сім житлових будинків, дитсадок та інфраструктура одного з підприємств.
Того ж дня в російському Міноборони заявили, що нібито вдарили ракетою "Іскандер" по табору підготовки українських військових біля Шостки. Унаслідок удару начебто загинуло до 70 військових, зокрема 20 інструкторів, а також склад боєприпасів і 10 одиниць техніки.
У соцмережах росіяни поширили відео з дрона, який за твердженням ворога, спостерігав за табором українських військових на Сумщині.
Чи вчиться командування на помилках
1 березня 2025 року в мережі поширилася інформація про атаку на полігон з українськими бійцями Сухопутних військ. Внаслідок удару, як стверджує журналіст Юрій Бутусов, загинули понад 30 військових, ще 130 дістали поранень
Командувач Сухопутних сил Михайло Драпатий 3 березня підтвердив удар й оголосив про перевірку.
Як розповів головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський, ворог завдав удару по полігону балістичною ракетою “Іскандер-М” у касетному спорядженні. Головком без деталей повідомив, що внаслідок удару є загиблі та поранені.
4 вересня на російських ресурсах поширювалося відео ракетного удару по місцю шикування на відкритій місцевості. Повідомлялося, що армія РФ вдарила "Іскандерами" по Силах оборони біля Бездрика на Сумщині.
3 листопада 2023 року у прифронтовому селі на Запоріжжі російська ракета поцілила по скупченню військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, яких зібрали та вишикували для урочистостей до Дня ракетних військ та артилерії. Тоді загинули 19 військових.
