Віцепрезидент словацької партії влади Smer-SD, соратник Роберта Фіцо та євродепутат Ерік Каліняк не вважає окупацію України Росією проблемою. На його думку, це могло б зробити Словаччину більш безпечною завдяки “надійному сусіду”.
Про це повідомляє Aktuality.
Відповідаючи на питання журналіста про те, що б відчули у Словаччині, якби росіяни опинилися в Києві, Каліняк зазначив, що не хоче бачити російські війська на словацьких кордонах. Проте вважає росіян більш надійними партнерами, ніж українців.
“Я буду циніком і скажу, що ми б нарешті мали надійного сусіда", – сказав він.
Він зазначив, що вважає так з огляду на словацько-українські відносини.
“Скільки разів вони (українці – ред.) не змогли нам допомогти, то з цієї точки зору росіяни для нас є більш надійним партнером”, – заявив Каліняк.
Опозиційна сила “Прогресивна Словаччина” засудила висловлювання Каліняка, назвавши їх зрадою. Вони також зазначили, що дії Роберта Фіцо ведуть Словаччину до відчуження від Європи.
“Фіцо спалює мости з нашими союзниками, віддає нас в руки Путіна і Трампа. Це зрада. Він не має на це жодної легітимності, цей уряд повинен піти у відставку якнайшвидше, і єдиним рішенням є дострокові вибори”, – заявили у партії.
Більше контексту
Після повернення парламентської делегації з Москви віцеспікер словацького парламенту Тібор Гашпар висловив можливість виходу Словаччини з Європейського Союзу.
У відповідь на ці заяви в січні в декількох словацьких містах відбулися протестні акції з гаслом “Словаччина – це Європа”. Реагуючи на ці події, прем’єр Фіцо заявив, що протести були організовані на основі неправдивої інформації. Він запевнив, що уряд не планує виходити з ЄС.
Крім того, очільник уряду Словаччини оголосив, що його країна не надаватиме Україні ані фінансової, ані військової підтримки у війні з Росією.
Згодом у своїй скандальній заяві Фіцо охарактеризував Євросоюз і Україну як “невдах”. Він супроводив ці слова публікацією фотографії з російським президентом Володимиром Путіним.
