Є перші дані розслідування, відкритого за фактом російського удару по військовому полігону, що призвів до загибелі бійців ЗСУ. Про це сказав командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий.
За його словами, трагедія на полігоні — це жахливий наслідок ворожого удару. За цим фактом проводиться розслідування, за кожним кроком якого, як підкреслив Драпатий, він слідкує особисто.
"Щоб з’ясувати все посекундно. Бо мені теж болить. Бо зсередини розʼїдає гнів", – Заявив Драпатий.
Він висловив найщиріші співчуття родинам загиблих, побратимам і всім, хто знав воїнів. Однак не сказав, скільки захисників загинули та отримали поранення внаслідок російського удару по полігону.
"Чекав на перші дані, щоб не бути голослівним, і тепер маю попередити: кожен, хто ухвалював рішення в той день, і кожен, хто не ухвалював їх вчасно, — усі понесуть відповідальність. Ніхто не сховається за поясненнями чи формальними рапортами", – написав Драпатий.
Він припускає, що правду намагатимуться приховати “в тумані бюрократії”, проте обіцяє цього не допустити. Аби жодна деталь не залишилися поза увагою, а винні були названі і не змогли "відмазатися", була призначена перевірка за участі військової контррозвідки, додав Михайло Драпатий.
“Я вимагатиму найсуворішого покарання Тих, хто роками війни продовжує халатно та формально виконувати свої обов’язки, тих, хто "затягує" військових у застарілі процедури, нехтуючи їхньою безпекою, тих, хто самостверджується не в бою, а гноблячи підлеглих, — усі вони ганьблять Збройні Сили України" – підкреслив командувач.
Він вказав, що українські військові стали свідками "несвоєчасно ухвалених рішень і незасвоєних уроків". Водночас закликав офіцерів і солдатів Сухопутних військ "позбутися формалізму, бюрократії та легковажності". Бо кожен військовий несе відповідальність за життя своїх побратимів, як в бою, так і в тилу, наголосив Драпатий.
Більше про трагедію на полігоні
Вдень 1 березня ворог здійснив ракетний удар по одній з військових частин на території полігону Сухопутних військ Збройних Сил у Дніпропетровській області. Внаслідок російської атаки є загиблі та поранені, розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, удар було завдано балістичною ракетою “Іскандер-М” у касетному спорядженні.
"З метою встановлення всіх обставин та причин трагедії на місці події працює комплексна комісія на чолі з начальником Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України", – розповів Сирський.
Він додав, що на час проведення розслідування від виконання службових обов’язків усунуто начальника центру підготовки підрозділів та командира військової частини.
Окрім цього, як підкреслив Сирський, проводиться перевірка щодо виконання вимог про своєчасність оповіщення про ракетну небезпеку. Водночас з’ясовується, чи було дотримане обмеження щодо розміщення особового складу та проведення нарад і зборів на відкритій місцевості.
За інформацією воєнних оглядачів, ціллю росіян став полігон в селі Черкаське поблизу Дніпра на відстані понад 100 кілометрів від лінії фронту. Ракетний удар було завдано, коли на полігоні вишикували бійців 157-ї бригади.
Удар нібито навів дрон “Орлан” просто під час шикування українських військовослужбовців. За неофіційними даними ЗМІ, внаслідок удару загинули десятки захисників, сотні отримали поранення.
