У четвер, 27 лютого, Центральна виборча комісія (ЦВК) офіційно підтвердила обрання Інни Свириби до парламенту як народної депутатки від "Слуги народу".
Про це йдеться в повідомленні ЦВК.
Комісія отримала ухвалу Верховної Ради щодо дострокового припинення депутатських повноважень Ірини Кормишкіної (Аллахвердієвої), яка здобула мандат у результаті дострокових парламентських виборів 21 липня 2019 року.
“ЦВК розглянула документ і визнала Інну Свирибу, наступну за черговістю кандидатку, включену до виборчого списку партії “Слуга народу” під № 148, обраною народною депутаткою України на зазначених виборах”, – йдеться у повідомленні.

Що відомо про Інну Свирибу
Згідно з інформацією руху “Чесно”, на час проведення парламентських виборів 2019 року 57-річна Свириба офіційно перебувала у статусі тимчасово безробітної.
Вона займалася дизайном інтер’єрів та декоруванням, здобувши освіту в Європейській школі дизайну (Київ).

Скриншот: "Чесно"
Окрім цього, Свириба працювала лікарем-гематологом у відділенні радіаційної гематології Національного наукового центру радіаційної медицини АМН України.
Вона є випускницею Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, де здобула кваліфікацію лікаря-терапевта. Також завершила навчання в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика у Києві, отримавши спеціалізацію лікаря-гематолога.
Справа “слуги народу” Кормишкіної
У листопаді 2022 року було відкрито провадження щодо представниці фракції “Слуга народу” Ірини Кормишкіної, яка отримала в подарунок 20 мільйонів гривень і розкішний годинник.
Як повідомлялося, депутатка отримала суму в 14,4 мільйона гривень, а перед цим їй вже передали 5,3 мільйона гривень і ексклюзивний швейцарський годинник, вартістю 310 тисяч гривень, оздоблений 11 діамантами.
Джерелом щедрих дарунків зазначався її батько, однак у відкритих джерелах немає підтвердження його легальних доходів для дарування таких подарунків.
17 жовтня 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) офіційно висунула нардепці підозру.
23 жовтня того ж року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав для Ірини Кормишкіної запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Гарантами виступили керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.
У січні 2025 року суд обрав запобіжний захід щодо її чоловіка у справі про незаконне збагачення — внесення застави у розмірі 15 мільйонів гривень та виконання низки процесуальних обов’язків.
