Ексдепутат Київської міської ради Денис Комарницький залучив до реалізації організованої ним схеми незаконного привласнення землі в Києві низку столичних високопосадовців. Серед них – секретар Київської міськради Володимир Бондаренко.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро (НАБУ).
За даними слідства, впродовж 2023-2024 років з власності громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. Надалі фігуранти планували привласнити ще кілька ділянок загальною вартістю 83,7 млн грн.
Розслідування в рамках операції "Чисте місто" встановило, що зловмисники використовували так звану "туалетну схему".
Вона працювала наступним чином:
- учасники групи підшукували привабливі земельні ділянки;
- реєстрували на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких у багатьох випадках на цих ділянках ніколи не існувало.
"Це дозволяло отримувати першочергове право власності на землю під цими спорудами-привидами", – розповіли у НАБУ.
Повідомляється, що ролі учасників схеми були розподілені, і кожен з них свою чітко виконував.
Більше про операцію НАБУ
Як стверджують в Національному антикорупційному бюро, фігуранти намагалися приховати свою діяльність: використовували спеціальні засоби зв’язку, псевдоніми та контрспостереження. Тож вони усвідомлювали незаконність своїх дій. Набуте майно учасники схеми намагалися приховати.
На записах Денис Комарницький обговорює з різними особами земельну схему. Серед його співрозмовників – голова земельної комісії Київради Михайло Терентьєв та членкиня цієї ж комісії Олена Марченко. Темою їхнього спілкування були "проєкти рішень".
Крім того, детективи НАБУ зафіксували розмову із заступником голови КМДА Петром Оленичем щодо землі “біля НАУ”.
В одній із розмов Комарницький каже, що "зробив більшість" у Київській міськраді та вказує на секретаря. Згодом організатор говорить про секретаря в контексті закриття сесії в раді.
У бюро підкреслили, що оприлюднена інформація є лише маленькою частинкою матеріалів, які слідчі отримали під час розробки справи.
"Орган досудового розслідування ретельно перевірить усі факти та усіх відвідувачів тіньового офісу на предмет їх ролі, місця та сприяння злочинній організації. Після чого будуть прийняті відповідні процесуальні рішення", – заявили у НАБУ.
Про початок операції "Чисте місто" бюро оголосило 6 лютого. Її мета – розкриття діяльності злочинного угруповання, яке причетне до корупційних оборудок із землею в столичній владі, заявили у НАБУ. Того дня проводили обшуки у бізнесмена Дениса Комарницького.
У порядку ст. 208 КПК України правоохоронці затримали 7 учасників злочинної організації. Загалом про підозру повідомили 10 особам. Дениса Комарницького НАБУ оголосило у розшук.
