Після паузи, тривалістю близько місяця, війська КНДР у перший тиждень лютого повернулися до Курської області Росії, щоб воювати проти України.
Про це повідомляє агентство Yonhap з посиланням на Національну розвідувальну службу Південної Кореї.
"Схоже, що відбулося розгортання додаткових військ, але їхня чисельність все ще з’ясовується", – йдеться в повідомленні НРС.
Заяву розвідки було оприлюднено після інформації, що від 1000 до 3000 військових з Північної Кореї були перекинуті до Курська російськими вантажними кораблями і військовими літаками. Зазначається, що передислокація відбулася у рамках другого етапу такого розгортання північнокорейського контингенту.
Воювати проти України відправили військових, які не брали участь у першій операції минулого року, повідомляє JoongAng з посиланням на джерело. Як стверджує співрозмовник журналістів, до складу додаткового контингенту увійшли мотострілецькі, інженерні та радіоелектронні розвідувальні підрозділи.
Війська КНДР у війні проти України
Північнокорейські сили долучилися до війни проти України в жовтні минулого року. За оцінкою Головного управління Розвідки Міноборони України, у боях на боці Росії брав участь контингент з КНДР чисельністю до 11 тисяч осіб. Вони разом з росіянами намагалися витіснити ЗСУ з Курської області.
З середини січня північнокорейських вояків відвели з фронту. Як припускає розвідка Південної Кореї, це могло статися через великі втрати. За даними НРС, на Курщині загинули близько 300 військових КНДР, ще 2700 отримали поранення.
Українські військові розповідають, що азійські солдати – більш дисципліновані, екіпіровані краще, ніж росіяни. Однак воюють за лекалами радянської армії часів Другої Світової війни.
Росія намагається приховати участь північнокорейців у бойових діях. За даними Сил спеціальних операцій, у документах їх записували як тувинців. Президент Володимир Зеленський заявляв, що російські військові спалюють обличчя загиблих солдатів КНДР, щоб унеможливити їхню ідентифікацію.
