Вільний продаж алкоголю у Дніпропетровській області, до якої невпинно наближається фронт, загрожує життю військових і цивільних. Тож влада області має негайно заборонити продаж спиртних напоїв в 50-кілометровій зоні від кордону з Донеччиною.
З такою вимогою до влади публічно звернулася керівниця медичної служби "УЛЬФ" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова.
Вона пояснила, що до публікації свого поста у соцмережах, намагалася розв’язати це питання "цивілізовано". Зокрема, зверталася до місцевої влади, щоби та заборонила продаж алкоголю військовослужбовцям, пославшись на приклад Донеччини.
Однак військовослужбовиці відповіли, що у Дніпропетровській області не діє така заборона.
В умовах, коли фронт вже впритул наблизився до регіону, місцева влада не може ігнорувати питання вільного продажу алкоголю, вважає медикиня.
"Алкоголізм та бухий дєбош з пострілухами та бійками серед військових – це не вигадка, і він нікуди не зникне, поки є можливість безконтрольно купувати спиртне. І тим паче за лічені кілометри від ЛБЗ", – наголосила вона, закликавши владу до негайних дій.
Окремо вона звернулася до бійців, які у військовій формі купують спиртне. Такі дії знецінюють подвиг тих, хто у цій формі йде в бій, підкреслила Аліна Михайлова.
Алкоголь та військові: що відомо про проблему
Наразі в Україні немає єдиного нормативного акту, який би прямо забороняв продаж спиртних напоїв військовим. Згідно з постановою Кабміну № 1457 від 29 грудня 2021 року таке рішення під час війни можуть ухвалювати на місцевому рівні наказами військового командування разом із військовою адміністрацією.
Проблема алкогольної та наркозалежності є поширеною серед військових і несе смертельну загрозу для армії. На це у грудні минулого року уже вказувала Михайлова.
Вона розповіла, що на фронті є достатньо історій, коли через пияцтво військові здавали позиції просто тому, що заснули. Це дозволило ворогу просто пройти, взяти українських бійців у полон або навіть розстріляти.
Проблему з пияцтвом у війську частково підсвітило розслідування "Української правди" щодо 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ. Як з’ясувалося, керівництво бригади знущалося в тому числі над підлеглими, які вживали алкоголь на службі.
