Внаслідок запеклих боїв повстанці вибили підрозділи армії Башара Асада зі стратегічного міста Хама у центральній Сирії. Про це повідомили у сирійському Міноборони у четвер, 5 грудня.
Згідно з повідомленням, опозиційні сили попри спротив урядових військ змогли прорватися у місто в окремих точках.
"Щоб захистити життя мирних жителів міста Хама і не нашкодити їм в боях всередині міст, пов’язані з ним військові частини не розходилися і висунулися за межі міста", – розповіли у відомстві.
Взявши під контроль місто, повстанці, як до цього в Алеппо, почали випускати з в’язниці супротивників режиму Асада, пише Reuters.
Відзначається, що урядові війська залишили місто Хама вперше з початку громадянської війни, яка триває з 2011 року.
Місто розташоване на шляху від Алеппо, яке кілька днів тому захопили повстанці, та столиці Сирії Дамаска. Як вказує Reuters, взяття під контроль Хами відкриє повстанцям шлях для наступу на головне місто центральної Сирії Хомс. Цей пів мільйонний населений пункт з’єднує найбільш густонаселені регіони країни.
Війна в Сирії
Наприкінці листопада у Сирії, охопленій громадянською війною, відновилися бойові дії. Повстанці на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам" захопили десятки населених пунктів в країні. 1 грудня вони взяли під контроль друге за величиною місто країни – Алеппо.
Опозиції протистоять війська армії Башара Асада та російські підрозділи. Коли повстанці наблизилися до Хами, армійці РФ, що там дислокувалися, втекли до бази "Хмеймім", розповіли у Головному управлінні розвідки Міноборони України.
За даними ГУР, росіяни також залишили військову базу в місті Хан-Шейхун, покинувши там значний арсенал озброєнь та техніки.
1 грудня російські та сирійські літаки почали більш інтенсивно бомбити північний захід Сирії, який утримують повстанці. Внаслідок авіаударів було зруйновано цивільну інфраструктуру.
4 грудня в ООН заявили, через бойові дії 115 тисяч людей були "змушені покинути свої домівки в Ідлібі та північному Алеппо".
