У війні проти України Росія нещодавно здійснила ескалацію, залучивши до бойових дій військових із Північної Кореї. Стримати РФ можна лише тиском, надавши Україні більше зброї, а не обіймаючись з Володимиром Путіним. Про це сказав президент Володимир Зеленський на саміті Європейської політичної спільноти, який розпочався 7 листопада у Будапешті.
Український лідер нагадав, що на попередньому саміті у Британії дехто з учасників наполягав, що Київ має піти на поступки Путіну. Такі пропозиції неприйнятні для України, і є самогубством для всієї Європи, вважає Володимир Зеленський. На його думку, європейці не мають шукати прихильності диктаторських режимів, як в КНДР.
У цьому контексті президент згадав про концепцію "мир завдяки силі". За його словами, такий підхід не раз доводив свою ефективність, і наразі він знов необхідний.
Зеленський переконаний, що Росія прагне не територій, їй потрібне глобальне домінування, як за часів радянського та імперського правління.
"Будапешт пам’ятає, який вигляд мають радянські танки. Українські міста не забудуть російські бомби. І так само як Будапешт, кожне місто в Україні й усі наші країни заслуговують на безпеку та мир", – наголосив український лідер.
Він додав, що для стримання Росії Україні необхідна кількість зброї, а не підтримка в переговорах.
"Обійми з Путіним не допоможуть. Дехто з вас обіймається з ним уже 20 років, і все стає тільки гірше. Він думає лише про війни й не зміниться. Тільки тиском можна його стримати.", – відзначив Зеленський.
Він переконаний, що агресор має заплатити за напад. Щоб Росія більше не могла висувати свої фальшиві претензії всім навколо – від країн Балтії до Балкан, рахунок за цю війну слід виставити саме РФ, а не Україні, сказав політик.
Більше про саміт Європейської спільноти у Будапешті
Президент Володимир Зеленський бере участь у заході ЄС на запрошення прем’єра Угорщини Віктора Орбана та голови Євроради Шарля Мішеля.
Це вже п’ятий саміт у такому форматі після зустрічей у Чехії, Молдові, Іспанії та Великій Британії. Зазвичай на таких заходах європейські лідери обговорюють найбільш актуальні проблеми, зокрема, безпеку, міграцію, взаємодію в енергетичній сфері.
До саміту у Будапешті долучився генсек НАТО Марк Рютте, запрошений угорським прем’єром. У своїй промові очільник Альянсу, серед іншого, приділив увагу зміцненню зв’язків між Росією та Північною Кореєю. За словами Рютте, це становить загрозу не лише європейській, але й американській безпеці.
