Обіцяного законопроєкту про демобілізацію, який мав підготувати уряд, досі немає. Про це сказав нардеп Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність") у коментарі для видання "Політаналіз", йдеться у матеріалі "Плани змінилися: коли з’явиться законопроєкт про демобілізацію".
За його словами, демобілізація військових наразі не в пріоритеті для української влади.
При цьому нардеп Гончаренко звернув увагу на інтереси тих, хто захищає країну.
"Мають бути чіткі правила. Люди не можуть йти воювати, не розуміючи, коли вони зможуть повернутись додому", – зазначив він.
Нагадаємо, що у квітні Верховна Рада підтримала законопроєкт № 10449, який передбачив посилення мобілізації. Спершу в документі була прописана можливість звільнення військових після 36 місяців служби. Однак до другого читання цей пункт прибрали з законопроєкту.
В ухваленій версії документа Кабінету міністрів України доручили розробити окремі законопроєкти для удосконалення механізмів ротації та звільнення військових.
Того ж місяця речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що законопроєкт про демобілізацію з’явиться швидше, ніж за вісім місяців. Таким чином, ішлося про терміни до грудня 2024 року.
