Американська влада не має доказів щодо масового розстрілу росіянами українських військових у Донецькій області. Тож Київ правильно робить, що проводить розслідування цього злочину. Про це сказав речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу 2 жовтня.
За словами посадовця, Білий дім бачив звіти про цю подію.
"Я не маю жодної незалежної інформації, яка б це підтверджувала. Я думаю, що це правильно, що Україна проводить розслідування, про яке вони оголосили. Проте, очевидно, в цілому, ми бачили, як Росія вчиняє жахливі дії з початку цього конфлікту", – сказав представник Держдепу.
Після цього він перейшов до іншого питання.
Більше про розстріл біля Покровська
1 жовтня, у День захисників та захисниць України, у соцмережах стало розповсюджуватися відео страти українських бійців. Подія, ймовірно, відбулася в районі сіл Миколаївка і Сухий Яр Покровського району.
У відео зафіксовано, як воїни ЗСУ під контролем російських військових вийшли з посадки. На відкритій місцевості полонених українців примусили вишукатися у шеренгу. Після цього ворог навмисно відкрив по них вогонь на ураження.
Як відзначили в Офісі генпрокурора, поранених, які подавали ознаки життя, окупанти добили впритул. У відомстві підкреслили, що розстріл під Покровськом – наймасовіший відомий випадок страти українських військовополонених на лінії фронту. Окупанти розстріляли 16 українських військовослужбовців.
Наразі правоохоронці проводять досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Страти українських військових
Злочин, скоєний російськими загарбниками під Покровськом – не поодинокий. Випадки страти армійцями РФ українських військовополонених мають системний характер, сказав начальник управління Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту ОГП Денис Лисенко.
За його словами, станом на середину вересня цього року правоохоронці досліджують обставини страти росіянами 84 українських захисників. Відкрито 36 кримінальних справ за фактами таких розстрілів.
Також відомо, що окупанти використовують українських військовополонених як "живий щит". У грудні минулого року українські військові оприлюднили відео, на якому росіяни під дулами автоматів вели воїнів ЗСУ на українські позиції біля Роботиного у Запорізькій області. Вороги фактично ховалися за спинами полонених. Бійці, які надали відео, впевнені, що в такий спосіб противник намагався виявити їх вогневі позиції.
