Міністерство оборони України підтримує мобілізацію військовозобов’язаних, яким немає 25 років, оскільки в протилежному випадку є загроза доукомплектуванню ЗСУ. Про це йдеться у пропозиціях Міноборони до законопроєкту № 11379, які з’явилися на Урядовому порталі.
У документі вказано, що припинення такої мобілізації збільшить кількість людей із відстрочкою від призову на війну. При цьому в міністерстві стверджують, що деякі громадяни, аби ухилитися від служби в армії, використовували статус непридатності в мирний час й обмеженої придатнсті у воєнний.
Там визнали, що в Україні фіксується тенденція до зменшення кількості та якості людського
мобілізаційного ресурсу. А ухвалення законопроєкту загрожуватиме заходам із доукомплектування Збройних сил України, захисту держави та відновленню територіальної цілісності.
Документ підписав перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
Чому мобілізують чоловіків до 25 років
Як писав “Політаналіз”, в Україні з’явилися випадки, коли на полігон відправляють хлопців до 25 років. Ідеться про тих, кого раніше було визнано непридатними до служби в мирний час та обмежено придатними у воєнний. Новий закон про мобілізацію, ухвалений навесні 2024 року, скасував статус “обмежено придатний” і залишив цих людей у категорії військовозобов’язаних. Тим часом повністю придатні хлопці від 18 до 25 років, як і раніше, вважаються призовниками, тому не підпадають під мобілізацію.
Ті, хто зіткнувся з цією прогалиною в законодавстві, вважають таку практику несправедливою і підписують петицію до президента.
У Верховній Раді нардепи зареєстрували законопроєкт, який передбачає, що на війну не забиратимуть військовозобов’язаних до 25 років, котрі були визнані обмежено придатними до квітневого закону про мобілізацію. Пізніше на Урядовому порталі з’явилася інформація, що Міноборони не підтримало таку ініціативу, але конкретного пояснення не було.
Попри позицію міністерства, законопроєкт розглядатиметься в сесійній залі парламенту, де нардепи можуть підтримати документ.
