Російські окупаційні війська орієнтовно 22-23 червня здійснили артилерійський обстріл села Піщане, що розташоване безпосередньо біля міста Суми. Точка прильоту ворожого снаряда знаходилася на відстані менше одного кілометра від межі обласного центру.
Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на джерела в правоохоронних органах.
За попередніми даними, для обстрілу Піщаного російські військові, ймовірно, використали активно-реактивний снаряд калібру 152-мм. Застосовуватися могли самохідна артилерійська установка 2С5 “Гіацинт-С” або причіпна гармата 2А36 “Гіацинт-Б”.
Максимальна дальність польоту таких снарядів становить від 33 до 40 кілометрів. Аналіз цієї відстані від місця влучання свідчить, що вогонь вівся з території Російської Федерації. Можливими районами ведення вогню є Кульбаки на півночі або Гуєво та Горналь на сході. Село Кульбаки розташоване північніше окупованих сіл на Сумщині, тоді як Гуєво та Горналь знаходяться на відносно спокійному Миропільському напрямку.
Цей інцидент підкреслює, що, попри посилення українських підрозділів на Сумщині та наступальні дії Збройних Сил України в напрямку Кіндратівки, Андріївки та Юнаківки, російська армія продовжує спроби дістати Суми своєю артилерією.
Варто нагадати, що 3 червня Суми також зазнали російського обстрілу з РСЗВ БМ-21 “Град”, внаслідок чого загинуло шість осіб. Дальність стрільби “Граду” становить від 20 до 40 кілометрів.
Ситуація на Сумщині
Раніше у Держприкордонслужбі попередили, що Росія зосередила значну кількість живої сили та техніки у прикордонній Курській області. Це може свідчити про підготовку до наступальних дій на Сумську область.
Про підготовку РФ до нового наступу на Сумщину та Харківщину президент України Володимир Зеленський повідомив наприкінці березня. Початок активних дій ворога підтвердив і головком ЗСУ Олександр Сирський.
На Сумщині під окупацією росіян перебувають чотири населені пункти. Мова йде про села Новеньке та Басівка, а також Веселівку й Журавку.

