Уряд Великої Британії та прем’єр Кір Стармер знову стали об’єктом критики з боку гендиректора компанії Tesla Ілона Маска, який невдовзі може отримати посаду в адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа.
Якщо американський мільярдер не вгамується, то для Лондона нова влада США може стати “більмом на оці”, пише Bloomberg.
У ніч на 2 січня у соцмережі X, якою володіє Ілон Маск, він сам опублікував низку постів з критикою політики Великої Британії. Зокрема, він поставив під сумнів ефективність Стармера на посаді прем’єр-міністра Великої Британії.
Окрім цього Маск заявив, що "тільки" партія Найджела Фараджа "Реформи Великої Британії" може "врятувати" Королівство. Маск також закликав звільнити ультраправого агітатора Томмі Робінсона. До в’язниці той потрапив наприкінці минулого року після того, як зізнався у неповазі до суду через повторення неправдивих звинувачень проти сирійського біженця.
Кульмінацією в черговій серії атак на владу королівства стала заява Маска, що Британії необхідні нові парламентські вибори. Такий коментар радник Трампа залишив під дописом про нове опитування, яке показало обвальне падіння підтримки уряду Стармера, що пів року тому обійняв посаду прем’єра.
Як зазначає видання, уряд лейбористів майже відразу опинився під критикою американського мільярдера. Маск розпочав нападки влітку, критикуючи, як Кір Стармер впорався з хвилею заворушень, викликаних антиіммігрантськими настроями. Окрім цього радник Трампа неодноразово конфліктував з урядом Великої Британії з приводу свободи слова та економічного зростання.
"Неодноразові нападки мільярдера на ключового союзника США загрожують затьмарити так звані особливі відносини між Великою Британією та Сполученими Штатами", – наголошується у матеріалі.
Також вказується, що під прицілом Маска опинився не лише Стармер. Мільярдер неодноразово критикував уряд Німеччини та особисто канцлера Олафа Шольца.
Більше про нападки Маска на владу Німеччини
У листопаді 2024 року, коментуючи розпад керівної коаліції Німеччини, Маск у соцмережі Х написав, що Олаф Шольц – дурень. У відповідь німецький канцлер заявив, що американський мільярдер не входить до світової політичної еліти.
Відразу після нападу на різдвяний ярмарок у Магдебурзі Маск написав, що Шольц – "некомпетентний дурень" і має піти у відставку.
Берлін неабияк обурила заява Маска, що врятувати Німеччину може тільки "Альтернатива для Німеччини". Йдеться про правопопулістську, антиіммігрантську, орієнтовану на Росію партію. Відкрито підтримуючи "АдН", радник Трампа втручається у німецькі вибори, призначені на лютий цього року, переконані у Берліні.
Ціллю Маска також став президент Франк-Вальтер Штайнмаєр. У новорічну ніч у соцмережі Х мільярдер написав: "Штайнмаєр – антидемократичний тиран. Йому має бути соромно".
Лідер парламентської фракції СДПН у Бундестазі Рольф Мютценіх звинуватив Маска в перетині "кордону між дружніми державами". За словами німецького політика, словесні нападки на федерального президента спрямовані проти всіх громадян ФРН.
