Президент США Джо Байден прокоментував нещодавні події у розв’язаній Росією війні проти України, зокрема, нещодавню масований ракетно-дроновий удар по українській енергетиці. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Американський лідер наголосив, що внаслідок атаки, спрямованої на понад два десятки критично важливих енергоб’єктів, загинули мирні українці.
"Я найрішучішим чином засуджую триваючу війну Росії проти України та її зусилля, спрямовані на те, щоб занурити український народ у темряву", – заявив Джо Байден.
За його словами, Росія ніколи не досягне успіху в Україні, а дух українського народу ніколи не буде зламаний.
Президент США також нагадав про підтримку, яку Україна отримує від Штатів. Зокрема, про зміну пріоритетів американського експорту засобів ППО, щоб вони в першу чергу надходили до України. Однак про зміну у політиці щодо ударів за американської зброї по військових об’єктах в глибині Росії Джо Байден не сказав.
Політика США щодо використання їх зброї
Для адміністрації Джо Байдена удари з американської зброї по території РФ є "червоною лінією". У Білому домі превалює думка, що за цим дозволом Росія розпочне ескалацію бойових дій, що може призвести до третьої світової війни.
Всі намагання Києва переконати Вашингтон в іншому терплять крах. Не допомогло навіть вторгнення ЗСУ на російську територію. Курська операція продемонструвала, що всі ядерні погрози Кремля – лише блеф.
26 серпня, коментуючи масований ракетно-дробовий удар росіян по енергетиці України, президент Володимир Зеленський вкотре закликав Захід скасувати всі обмеження щодо ударів по РФ. За словами українського лідера, Америка, Британія, Франція, інші партнери мають силу, щоб допомогти зупинити терор. Наразі потрібні рішення.
Того ж дня координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі заявив, що США працюють разом з Києвом над зміцненням ППО України та її енергоінфраструктури. У той же час політика Вашингтону щодо того, як американська зброя використовується в Україні, не змінилася, додав Кірбі.
