Спецпризначенці СБУ взяли в полон у Курській області 102 військових РФ. Це наймасовіше взяття ворога в полон, яке вдалося провести за один раз.
Про це з посиланням на джерела у спецслужбі повідомляє Громадське.
Зазначається, що 14 серпня підрозділи 488 гвардійського мотострілецького полку Збройних сил Росії та підрозділу "Ахмат" були взяті в полон під час спецоперації, проведеної бійцями Центру спеціальних операцій "А" СБУ.

Операція включала захоплення та зачищення добре укріпленого ротного опорного пункту, оснащеного бетонними укріпленнями, підземними комунікаціями, житловими приміщеннями, їдальнею, озброєнням та навіть лазнею.

За інформацією від джерела, російські військові не мали наміру здаватися, оскільки у них було достатньо провізії та боєприпасів.

Обмін полоненими
Напередодні український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що успішна військова операція в Курській області спонукала Росію до відновлення переговорів щодо обміну полоненими.
Він підкреслив, що Збройні сили України діють відповідно до Женевської конвенції, забезпечуючи гуманне поводження з полоненими, на відміну від дій російських військ на території України.
Лубінець також зазначив, що його офіс контролює дотримання прав російських військовополонених і передає цю інформацію Міжнародному комітету Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй.
Український наступ у Курській області
Перша інформація про прорив кордону Збройними силами України в Курській області просочилася у ЗМІ зранку 7 серпня. Після чого російський диктатор Володимир Путін назвав дії українців "великою провокацією".
У відповідь, РФ заявила про запуск "контртерористичної операції" у Бєлгородській, Брянській та Курській областях.
Аналітики вважають, що таке формулювання обрали для того, щоб уникнути додаткової паніки серед громадян.
Президент України Володимир Зеленський вперше підтвердив збройні зіткнення в Курській області 12 серпня. При цьому він зазначив, що територія площею в 1000 км² вже перебуває під контролем ЗСУ.
Згідно з інформацією Washington Post, наразі Україна контролює газовимірювальну станцію "Суджа", що знаходиться приблизно в 8 км від кордону Росії.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у своєму звіті президенту 13 серпня повідомив, що українські сили утримують 74 населених пункти в даному районі та повністю очистили від ворожих сил місто Суджа в Курській області.
Усі фото в тексті – СБУ
