Причини, через які республіка Нігер розірвала дипломатичні відносини з Україною, Київ вважає безпідставними і такими, що не відповідають дійсності. Про цей повідомили в українському МЗС.
У відомстві нагадали, що Ніамей, обґрунтовуючи своє рішення про розрив дипвідносин звинуватив Київ у підтримці міжнародного тероризму. До того ж – у порушенні Статуту ООН та міжнародного права.
Україна рішуче відкидає ці звинувачення, наголосили у МЗС.
Рішення Нігеру розірвати дипломатичні відносини з Києвом назвали "жестом солідарності з тими, хто обрав шлях на зближення з державою-терористом Росією". Водночас підкреслили, що розв’язана Кремлем війна завдає болю та страждань не лише українцям. Російська агресія, як заявили в МЗС, поширює хаос і конфронтацію в усіх куточках світу, включно з Африканським континентом.
У відомстві додали, що рішення про розрив дипвідвдносин з Україною Нігер ухвалив, не провівши жодних розслідувань інциденту в Малі.
В МЗС підкреслили, що Україна й далі прагне розбудовувати відносини з усіма державами Африки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи й поваги до суверенітету.
Що передувало
Першою дипломатичні відносини з Україною розірвала військова хунта, що захопила владу в Малі. Обґрунтовуючи своє рішення тимчасовий уряд звинуватив Київ у підтримці повстанців-туарегів, які наприкінці липня розгромили колону малійських військових та найманців з російської ПВК "Вагнер".
На переконання урядовців Малі, причетність Києва до цієї операції підтвердили українські високопосадовці. Зокрема, представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов, який в єтері "Єдиних новин" сказав, що російські найманці зазнали поразки через те, що "повстанці отримали інформацію і не лише інформацію".
У МЗС України рішенням Малі про розрив дипвідносин назвали недалекоглядним, яке схвалив перехідний уряд.
