Військова операція США та Ізраїля проти Ірану вже “пройшла половину шляху”. Наразі увага зосереджена на іранських запасах збагаченого урану.
Про це повідомив прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу в інтерв’ю Newsmax.
За його словами, спільна з США військова місія просувається успішно й вже досягла значного прогресу. Він пояснив, що головною метою залишається недопущення створення Іраном ядерної зброї.
“Ми пройшли половину шляху до успіху місії”, – додав прем’єр-міністр Ізраїля.
Нетаньягу також зазначив, що ізраїльські та американські сили атакували ключові елементи військового потенціалу Ірану – ракетні системи, оборонні заводи, а також людей, пов’язаних із ядерною програмою. Це, своєю чергою, повинно серйозно “відкинути назад” амбіції Ірану.
“Вони прагнуть отримати ядерну зброю та засоби її доставки до американських міст. Ось у чому полягає ця війна – у запобіганні такому результату”, – зауважив він.
Нетаньягу пояснив, що на нинішньому етапі операції основну увагу зосереджено на контролі над запасами збагаченого урану Ірану або їх вивезенні. За його словами, це важливий крок, який може остаточно позбавити країну можливості створити ядерну зброю.
Також прем’єр зазначив, що особисто президент США Дональд Трамп наполягає на вивезенні збагаченого урану з Ірану й можливій передачі під контроль міжнародних органів.
Позиція США
Тим часом у США кажуть, що терміни операції проти Ірану залишаються без змін. Під час брифінгу прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт пояснила, що раніше Трамп і Пентагон орієнтувалися на приблизний термін у 4 – 6 тижнів, і наразі ці рамки зберігаються. За її словами, сьогодні триває вже 30-й день операції, тож можна оцінити, скільки часу ще потрібно для досягнення її цілей.
Серед ключових завдань операції у Білому домі називають знищення іранського флоту та балістичних ракет, демонтаж виробництва дронів і ракет, а також послаблення проксі-сил. Окремо наголошується на головній меті – не допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю.
Левітт також прокоментувала 10-денну паузу в ударах по електростанціях та іншій енергетичній інфраструктурі Ірану. За її словами, це створює для іранського режиму можливість укласти вигідну угоду зі США.
