Російська Федерація могла завербувати близько 15 тисяч кубинців для війни проти України.
Про це розповів представник Головного управління розвідки Андрій Черняк у коментарі “Радіо Свобода”.
Як пояснив військовий, в питанні кубинських найманців загалом йдеться приблизно про 10-15 тисяч осіб. Втім, вони не розглядаються як сила, яка здатна вплинути на хід бойових дій.
“Це невелика кількість людей, яких чи обманом, чи ще якимись іншими шляхами змусили підписати контракт”, – пояснив він.
У ГУР вважають, що для Росії Куба залишається частиною її геополітичних інтересів, тому залучення кубинців до війни має в першу чергу пропагандистський характер, а не військовий.
Найманці, як зауважив представник української розвідки, потрібні Росії, щоб продемонструвати міжнародну “підтримку”.
“Вони це використовують на політичній арені, для внутрішнього споживача. Вони намагаються показати, що Росія не агресор, а інші країни, скажімо так, цивілізованого світу теж підтримують ідеї і плани Росії”, – додав Черняк.
Іноземні найманці в російській армії
З початку повномасштабної війни Росія активно залучає іноземців до армії – переважно з країн Центральної Азії, Близького Сходу та Африки. Частині пропонують контракти з обіцянками грошей, громадянства або закриття кримінальних справ. Втім, є й ті, яких залучають через тиск, зокрема погрози депортації.
Як писало видання “Важные новости”, лише з квітня 2023 року до травня 2024-го через пункти вербування Росія набрала понад 1,5 тисячі іноземців для війни. Загалом на боці російських терористів воювали найманці щонайменше з 48 країн.
У лютому міністр закордонних справ Гани Самуель Окудзето Аблаква під час візиту до Києва звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням звільнити громадян Гани, які воювали на боці Росії та нині перебувають в українському полоні.
