Міністр оборони України Михайло Федоров розповів, що втрати армії РФ збільшуються щодня, зокрема росте кількість випадків самознищення окупантів. І припустив, що за це можуть нараховувати “є-Бали”.
Про це міністр написав у Telegram.
За словами міністра, Сили Оборони України щодня фіксують випадки, як російські піхотинці вкорочують собі віку. Здебільшого вони так вчиняють після поранення українським дроном, або коли перебувають в оточенні безпілотників.
Як зазначив Михайло Федоров, такі жорстокі суїциди – це результат ухвалених в Росії рішень. Військове керівництво РФ кидає у бій непідготовлених бійців, забороняючи їм здаватися в полон та позбавляючи можливості евакуюватися.
Глава Міноборони також припустив, що березень може стати рекордним за кількістю знищених окупантів – понад 30 тисяч вбитим та пораненими. Федоров додав, що певні рішення зможуть зробити реальним показник у 50 тисяч втрат армії РФ щомісяця. Це матиме для ворога катастрофічні наслідки, зазначив міністр.
Окрім того, він припустив можливість нарахування 12 "є-балів" підрозділу, в чиїй смузі окупант здійснив самознищення — за наявності відеопідтвердження.
Система "Є-балів": що про неї відомо
Офіційним стартом мотиваційної системи накопичення електронних балів вважається 1 грудня 2025 року. Бали нараховують за кожну знищену ворожу ціль за наявності відеодоказів, завантажених у систему Delta.
Як повідомив міністр, за знищеного ворожого піхотинця наразі нараховують 12 "є-балів", раніше було шість. Окремо оцінюється враження та ліквідація ворожої техніки. Наприклад, за знищення РСЗВ — до 50 балів, залежно від калібру.
Отримані бали українські військові можуть обміняти на техніку, зокрема дрони, через маркетплейс Brave1.
Втрати армії РФ
За інформацією Генерального штабу ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення станом на 30 березня, втрати РФ у війні становили орієнтовно 1 млн 296 тис. вбитими та пораненими.
Президент Володимир Зеленгський повідомив, що самі росіяни дають у закритих офіційних доповідях рівень своїх втрат в 1 мільйон 315 тисяч убитих та важко поранених.
У грудні 2025 року, за оцінками західних посадовців, втрати армії РФ сягнули близько 35 тисяч осіб. Це більше, ніж Росія змогла залучити до свого війська впродовж місяця.
