Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за 4 роки роботи допоміг повернути з російського полону понад 8 тисяч українців.
Про це повідомляє пресслужба установи.
Від початку повномашстабної війни було проведено понад 70 обмінів.
"Найголовніший результат — 8050 українців, яких вдалося повернути додому", – йдеться в повідомленні.
У Коордштабі кажуть, що знають про кожного і кожну, хто досі залишається в неволі. Також наголошують, що попереду "дуже багато складної, часто невидимої роботи" і обіцяють не зупинятися, поки не завершать її.
Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що Україні вдалося повернути майже 9 тисяч дорослих та дітей, яких незаконно утримували на території Росії.
Обмін полоненими: головне
За даними президента Володимира Зеленського, у російських в’язницях перебувають близько 7 тисяч українців. І до них ставлення більш жорстке, ніж до політичних в’язнів, які є громадянами інших країн.
На початку березня у два етепи було проведено один з наймашстабніших обмінів. Впродовж 5 та 6 березня з російської неволі повернулися 500 українців. Серед звільненних є оборонці Маріуполя, що перебували у полоні 4 роки.
Україна постійно пропонує провести обмін “всіх на всіх”, однак Росія не підтримує таку ідею.
