Правоохоронці повідомили про викриття шахрайської схеми привласнення грошей, виділених на відновлення Трипільської ТЕС після російських обстрілів.
Про це повідомили СБУ та Нацполіції.
За даними слідчих, до шахрайської схеми були залучені керівники двох підрядних компаній, що виконували будівельно-монтажні роботи на теплових об’єктах. Вони закуповували матеріали у підконтрольних фірм, де ціни перевищували ринкові на 30%.
Слідство зазначає, що організатори навмисно завищували вартість робіт, будівельних матеріалів та техніки під час ремонту ТЕС, а отриману різницю розподіляли між учасниками схеми.
Таким чином, у період 2023–2025 років вони переказали на рахунки пов’язаних компаній і зняли готівкою майже 50 мільйонів гривень.

За даними Служби безпеки України, під час першого етапу обшуків у житлі та офісах підозрюваних було виявлено понад 19 мільйонів гривень готівки.
Також правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

Наразі шістьом учасникам схеми оголошено підозру. Серед них — троє організаторів, двоє керівників приватних компаній та їхній спільник. Їм інкримінують:
- ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення або розтрату майна в особливо великих розмірах групою осіб шляхом зловживання службовим становищем;
- ч. 3 ст. 209 КК України — легалізацію (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом.
За цими статтями передбачене покарання до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Останні корупційні скандали в Україні
25 лютого правоохоронці викрили командувача логістики Повітряних Сил ЗСУ та начальника Управління СБУ у Житомирській області, які привласнювали бюджетні кошти під час будівництва укриттів для літаків.
Нещодавно у Києві також викрили керівника департаменту КМДА, який переплатив майже п’ять мільйонів гривень при закупівлі генераторів.
На Київщині виявили групу, що розкрадала кошти Держрезерву. Учасники схеми щомісяця отримували від 1 до 4 мільйонів гривень.
