Військовий 155-ї окремої бригади армії РФ Сергій Скобєлев разом зі своїм співслужбовцем розстріляли 9 українських бійців. Через тиждень окупант потрапив до українського полону і зізнався у злочині, адже Служба безпеки України зібрала масштабну доказову базу.
Про це повідомляє СБУ.
Скобелєв був командиром штурмової групи росіян, які брали участь у боях у Курській області. У жовтні 2024 року він отримав наказ отримав наказ атакувати позиції Сил оборони України. Загін Скобєлєва застав зненацька одну із груп українських військових. За результатами бою ворог полонив 9 українських захисників.
Страта за наказом командира
Рашисти змусили полонених роздягнутися й лягти на землю. Як розповів Скобелєв, він звернувся до командира за подальшими інструкціями. Той наказав заспокоїти українців, щоб вони не чинили спротиву, та пообіцяти відправити їх на обмін, а насправді – розстріляти.
Скобелєв повідомив, що вбив 4 українських військовослужбовців, а його напарник "Іванич" – 5 бійців ЗСУ. Розстріл здійснили зі своєї табельної зброї.
Після цього російські штурмовики зібрали мобільні телефони й рації загиблих і продовжили бойові дії.
"Через тиждень після цього Сергій Скобєлєв потрапив у полон до Сил оборони України. Спочатку він не зізнавався у скоєному, але співробітники СБУ зібрали необхідні докази, які змусили рашиста визнати свою провину", – розповіли у спецслужбі.
Наразі українські слідчі готують окупанту повідомлення про підозру.
За даними ресурсу DeepState, російські окупанти 10 жовтня 2024 року розстріляли дронщиків та суміжників в районі н.п. Зелений Шлях. За даними проєкту, українські військові виходили на позиції з думками, що вони у відносному тилу. Однак були змушені вступати в бойовий контакт з ворогом та відстрілювались. Проте кількість боєкомплекту була обмежена, і українці були вимушені здатися.
Скільки полонених бійців ЗСУ стратили росіяни
За даними Офісу генпрокурора, від початку широкомасштабної війни станом на початок травня 2025 року українські правоохоронці задокументували та розслідують 268 таких страт.
Восени 2024 року під Покровськом російські окупанти здійснили найбільш масовий розстріл полонених бійців ЗСУ – стратили 16 людей.
Відео страти почало поширюватися соцмережами 1 жовтня, у День захисників та захисниць України. У відео зафіксовано, як воїни ЗСУ під контролем російських військових вийшли з посадки. На відкритій місцевості полонених українців примусили вишукатися у шеренгу. Після цього ворог навмисно відкрив по них вогонь на ураження. Поранених, які подавали ознаки життя, окупанти добили впритул.
Українські правоохоронці почали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
