Уряд ухвалив низку рішень, спрямованих на більш тривале забезпечення електрикою побутових споживачів. Очікується, що відключення світла стануть менш тривалими вже найближчим часом.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, питання стану енергосистеми та суміжні проблеми обговорювалися на засіданні енергетичного штабу. У заході брали участь представники профільних міністерств, керівництва енергетичних компаній, регуляторів ринку та народні депутати.
Під час засідання було скоординовано подальші дії, спрямовані на відновлення енергосистеми після обстрілів та нарощення генерації. Також визначено кроки щодо забезпечення необхідних резервів палива та обладнання.
Завдання від уряду
Як повідомила Юлія Свириденко, раніше уряд зобов’язав переглянути списки критичної інфраструктури й тримає на контролі виконання цього рішення.
"Очікуємо фактичної оптимізації споживання електроенергії на місцях від всіх ОВА", – розповіла прем’єр-міністерка.
Окрім того, на нараді йшлося про приєднання когенераційних установок до загальної мережі – відповідне рішення Кабмін ухвалив минулого тижня. Очікується зменшення дефіциту електроенергії в мережі, коли обʼєкти розподіленої генерації почнуть повноцінно працювати.
"Доручили усім міністерствам та ОВА забезпечити наявність альтернативних джерел живлення для всіх обʼєктів життєзабезпечення. Наша мета — у людей має бути світло. Очікуємо зменшення тривалості відключень вже цими вихідними", – повідомила Юлія Свириденко.
Що зміниться в списках критичної інфраструктури
В Україні є низка об’єктів, які не відключають від електропостачання навіть за умови дефіциту в енергомережі. До них належать, наприклад, обʼєкти Сил безпеки та оборони, об’єкти зв’язку, лікарні, споживачі, що імпортують електроенергію в Україну тощо.
Кабінет міністрів хоче зменшити кількість таких об’єктів, повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерела. Зазвичай на одній лінії з такими об’єктами є чимало побутових споживачів, які постійно мають світло. Тоді як у багатоповерхівках навпроти, під’єднаних до іншої лінії, електрику можуть відключати кілька раз на добу, що викликає у людей незадоволення.
Тож Кабмін розглядає варіант, який дозволяє відключати критичні об’єкти, якщо вони мають альтернативні джерела живлення.
Вивільнені обсяги електроенергії дозволять дещо скоротити періоди відключень у регіонах і зробити їх більш рівномірними для побутових споживачів.
Відключення світла в Україні
За даними НЕК “Укренерго”, від початку цього року Росія здійснила вісім масованих атак по об’єктах енергетичної інфраструктури України. Це без урахування майже щоденних атак з використання меншої кількості засобів враження. Зокрема, у ніч проти 11 грудня ворог атакував енергооб’єкти у декількох областях. Внаслідок цього – на ранок є знеструмлені споживачі на Одещині.
Через ворожі атаки українські енергетики запровадили графіки відключення електроенергії, згідно з якими світла може не бути по 12-16 годин.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко 9 грудня повідомляла, що по всій країні діють три черги графіків погодинних відключень.
Раніше глава НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко закликав українців не прогрівати температуру у помешканнях до комфортних 20-22 градусів, натомість – вдягнути ще один светр. За словами посадовця, українці, змінивши побутові звички, зможуть допомогти енергосистемі країни, яка зазнала значних втрат через регулярні атаки РФ.
