Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко повідомила, що уряд працює над скороченням тривалості графіків погодинних відключень світла.
Про це глава уряду повідомила у соцмережах.
За словами Свириденко, питання постачання електрики обговорювалося на координаційній нараді. В ній брали участь віцепрем’єр Олексій Кулеба, в.о. міністра енергетики Артем Некрасов, голова "Укренерго" Віталій Зайченко та заступник керівника Офісу президента Віктор Микита.
Учасники доповіли про стан ремонту пошкоджених обʼєктів після нещодавнього ворожого обстрілу. Також скоординували подальші кроки для відновлення енергосистеми.
Як повідомила Юлія Свириденко, наразі по всій країні діють три черги графіків погодинних відключень.
"Працюємо над скороченням їхньої тривалості. Готуємо низку рішень уряду, щоб перерозподілити споживання і спрямувати електроенергію для побутових споживачів", – проінформувала Юлія Свириденко.
Відключення світла в Україні
Упродовж цієї осені та на початку зими російські окупанти регулярно атакують енергетичну інфраструктуру України. Зокрема, 6 грудня ворог завдав ударів по об’єктах енергетики восьми областей. Пошкодження зафіксовано у Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Львівській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях.
Через ворожі атаки українські енергетики запровадили графіки відключення електроенергії, згідно з якими світла може не бути по 12-16 годин.
9 грудня у всіх регіонах України застосовуються заходи обмеження споживання електроенергії. Графіки погодинних відключень – з 00:00 до 23:59 – обсягом від 2 до 4 черг. Одна черга передбачає відсутність світла впродовж 4 годин, дві черги – світла не буде 8 годин, чотири – понад 12 годин.
Раніше глава НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко закликав українців не прогрівати температуру у помешканнях до комфортних 20-22 градусів, натомість – вдягнути ще один светр. За словами посадовця, українці, змінивши побутові звички, зможуть допомогти енергосистемі країни, яка зазнала значних втрат через регулярні атаки РФ.
