Зі слідчого ізолятора вийшов ще один підозрюваний у рамках розслідування справи розкрадання в енергетиці, відомої, як операція”Мідас” – за нього внесли 95 млн грн застави. Йдеться про Ігоря Фурсенка (Рьошик) – саме він на оприлюднених НАБУ плівках скаржився, що нести коробку з грошима “таке собі задоволення”.
Про вихід Фурсенка під заставу повідомляють “Суспільне” та “Схеми“.
Фігурант був бухгалтером бек-офісу, в якому “відмивали” отримані на відкатах НАЕК “Енергоатом” кошти. Фурсенко разом з іншими учасниками схеми був затриманий 11 листопада. Наступного дня Вищий антикорупційний суд відправив його під варту до 8 січня 2026 року з правом внесення 95 млн грн застави.
Вказану суму внесла приватна фірма “Варус Сінерджі” зі статутним капіталом у 100 тисяч гривень, з’ясували журналісти. Фірму зареєстрували у Маріуполі у 2019 році, а у 2022-му змінили юридичну адресу на Київ. Основним видом її діяльності вказується оптова торгівля деревиною.
Власником “Варус Сінерджі” є Богдан Фуркевич з Камʼянець-Подільського. У сервісі Getcontact його номер телефону підписаний як “Богдан Рішало Від Андрія”, “Богдан Поліція” та “Богдан Військкомат Кам’янець”, пише видання “Схеми”.
Після виходу з-під варти Ігор Фурсенко має виконувати низку обов’язків. Зокрема, носити електронний браслет та здати паспорти.
Операція “Мідас”: головне
10 листопада Національне антикорупційне бюро повідомило про викриття корупційної схеми в енергетиці. За даними слідства, група осіб створила умови, за яких контрагенти НАЕК “Енергоатом” сплачували 10-15% відкатів за кожен контракт. За даними слідства, через бек-офіс їм вдалося легалізувати щонайменше 100 мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом.
У рамках досудового розслідування про підозру оголосили 8 особам – семеро з них учасники групи, створеної відомим бізнесменом. Як з’ясували журналісти, йдеться про бізнесмена і співзасновника студії "Квартал-95" Тимура Міндіча. Він фігурує на оприлюднених НАБУ записах під кодовим ім’ям “Карлсон”.
Співучасниками Міндіча є Ігор Миронюк (“Рокет”) – колишній радник міністра енергетики та Дмитро Басов (“Тенор”) – виконавчий директор із безпеки компанії "Енергоатом".
А також четверо представників так званого "бек-офісу з легалізації коштів": Олександр Цукерман (“Шугармен”), Ігор Фурсенко (“Рьошик”), Леся Устименко та Людмила Зоріна.
Наразі за кордоном знаходяться організатор схеми Тимур Міндіч та Олександр Цукерман. За рішенням РНБО на них накладено санкції, слідчі оголосили їх у розшук.
Восьмий підозрюваний – колишній віцепрем’єр-міністр Олексій Чернишов. Йому інкримінують незаконне збагачення. 18 листопада суд відправив його під варту з правом внесення застави у 51 млн грн. Наступного дня необхідну суму внесли і підозрюваний вийшов з СІЗО.
Окрім того, вийшли з-під варти працівниці “бек-офісу” Леся Устименко та Людмила Зоріна. 13 листопада новостворена фірма “Вангар” зі статутним капіталом в одну тисячу гривень внесла за них застави на суму в 37 млн грн.
27 листопада директор НАБУ Семен Кривонос, коментуючи розслідування схеми розкрадання в енергетиці, зазначив, що коло підозрюваних у цій справі збільшиться.
На плівках з записами розмов фігурантів також згадується секретар Ради нацбезпеки та оборони Рустем Умєров та колишній міністр юстиції Герман Галущенко. За даними ЗМІ, чинний та колишній посадовці давали свідчення НАБУ по справі "Мідас". Однак про їхній статус у справі офіційно не повідомляли.
28 листопада керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що НАБУ та САП проводять у нього вдома обшуки. За даними ЗМІ, слідчі дії відбуваються в рамках розслідування операції “Мідас”.
