Колишній міністр оборони та чинний секретар Ради нацбезпеки та оборони Рустем Умєров поспілкувався зі слідчими у справі щодо корупції в енергетиці, яку ще називають операція “Мідас”.
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на пресслужбу РНБО.
Як кажуть в РНБО, Рустем Умєров має статус свідка у цій справі. Він відвідав НАБУ 25 листопада і відповідав на питання, які стосуються кримінального провадження щодо втручання в діяльність державного діяча.
Раніше на допит у справі “Мідас” до Національного антикорупційного бюро приходив колишній міністр юстиції Герман Галущенко.
Справа “Мідас”
10 листопада НАБУ повідомило про викриття групи, яка наживалася на відкатах до 15% на закупівлях НАЕК "Енергоатом". Отримані незаконним шляхом гроші зловмисники "відмивали" через бек-офіс у Києві. Через цю пральню, за даними слідства, пройшло близько 100 мільйонів доларів.
Організував і керував угрупуванням бізнесмен, якого інші фігуранти називали "Карлсон". Як з’ясували журналісти, йдеться про співвласника студії "Квартал 95" Тімура Міндіча.
За даними слідства, організатор оборудки “підтримував особисті зв’язки з міністрами та іншими впливовими посадовцями”. Він “систематично зустрічався з ними у себе вдома“. Спілкування з впливовими особами він використовував для ухвалення вигідних для групи рішень.
Окрім Міндіча до складу групи входили Ігор Миронюк (“Рокет”) – колишній радник міністра енергетики, Дмитро Басов (“Тенор”) – виконавчий директор із безпеки компанії “Енергоатом”.
А також четверо представників так званого “бек-офісу з легалізації коштів”: Олександр Цукерман (“Шугармен”), Ігор Фурсенко (“Рьошик”), Леся Устименко та Людмила Зоріна.
У рамках досудового розслідування про підозру оголосили 8 особам – семеро з них учасники групи, створеної бізнесменом, та колишній віцепрем’єр-міністр Олексій Чернишов.
