Дружина одного з фігурантів схеми на закупівлях в АТ “НАЕК “Енергоатом”, про викриття якої оголосило НАБУ, активно скуповувала дорогу нерухомість та люксові автомобілі. Йдеться про Дмитра Басова, який фігурує в розслідуванні як “Тенор”.
Про це повідомляє Bihus.Info.
Фігурант є виконавчим директором з фізичного захисту та безпеки компанії “Енергоатом”. Як встановили журналісти, відтоді, як Басов обійняв цю посаду, його дружина Наталія почала стрімко багатіти.
За даними розслідувачів, за останні два роки Наталія Басова придбала таке майно:
- квартиру площею 70 кв. метрів орієнтовною вартістю 140 тисяч доларів в одному з найдорожчих житлових комплексів столиці — White Lines;
- автомобілі: Mercedes GLE 300D 2023 року випуску, Range Rover 2019 року та Mercedes GLC 220D 2025 року випуску, оформлений на жінку у жовтні цього року.
“Орієнтовна вартість покупок Наталії Басової за останні роки становить приблизно 360 тисяч доларів”, – йдеться в розслідуванні.
Хто такий “Тенор” Басов
Володимир Басов раніше працював у Генеральній прокуратурі України. У 2011 році вів справу про вбивство Георгія Гонгадзе. У 2014–2015 роках входив до груп із розслідування розстрілів Небесної сотні та злочинів часів режиму Януковича.
Після Революції Гідності Басов очолив управління Генпрокуратури з розслідування злочинів, скоєних організованими злочинними угрупованнями.
Як пише Bihus.Info, управління Басова у 2016 році розслідувало справу щодо незаконного видобутку піску компанією “Дніпровські піски”. Згодом, у 2019 році, 100% капіталу вказаної компанії перейшли у власність Наталії Басової. У цей же період жінка стала власницю квартири площею 127 кв. метрів та гаражу в елітному “Французькому кварталі”.
У розслідуванні йдеться, що відповідних доходів на такі покупки Наталія Басова не мала. Напередодні придбання квартири подружжя офіційно розлучилось – як припускають журналісти, щоб приховати набуті активи. Однак надалі жінка “повернулася” до декларації Басова як особа, з якою він спільно проживає.
У 2019 році Дмитра Басова через корупційні скандали звільнили з Генпрокуратури. Він відновився на посаді через суд та водночас відсудив понад 2,5 млн грн компенсації за вимушений простій.
Справа НАБУ щодо корупції в енергетиці
Вранці 10 листопада видання "Українська правда" повідомило, що Національне антикорупційне бюро завітало з обшуками до колишнього міністра енергетики Германа Галущенка та співвласника студії "Квартал 95" Тимура Міндіча. Як пише УП, бізнесмен за декілька годин до цього виїхав з України.
Невдовзі НАБУ оголосило, що проводить операцію під кодовою назвою "Мідас", спрямовану на викриття корупції в енергетиці. За даними Бюро, організатори корупційної схеми змушували контрагентів АТ "НАЕК "Енергоатом" сплачувати 10-15% "відкатів" від вартості контрактів. Тим, хто не погоджувався, блокували платежі та погрожували втратою статусу постачальника. Така практика отримала назву "шлагбаум".
На плівках, оприлюднених НАБУ фігурують “Тенор” (Дмитро Басов), “Рокет” та “Карлсон”. Під іменем героя дитячої казки був Тимур Міндіч, “Рокет” – Ігор Миронюк, радник Германа Галущенка та помічник колишнього нардепа Андрія Деркача, стверджує народний депутат Ярослав Железняк.
Як кажуть в НАБУ, облік незаконно отриманих грошей та організація їх відмивання через мережу компаній-нерезидентів здійснювалися через офіс, розташований у центрі Києва. Приміщення належало родині колишнього народного депутата, а нині сенатора РФ Андрія Деркача.
За даними Бюро, через так звану “пральню” пройшло близько 100 млн доларів.
Про підозру в межах операції “Мідас” слідчі не оголошували, затриманих в цій справі також немає.
