Росіяни знали про локації на Дніпропетровщині, де 1 листопада мало відбутися нагородження воїнів Збройних сил України. Ворог навряд чи коригував удар безпілотником, адже того дня була похмура погода.
Про це розповів військовий, який був присутній на церемонії, в коментарі "Суспільному" на умовах анонімності.
За словами захисника, відзначити найкращих планували у рамках святкування річниці створення батальйону. Церемонію хотіли провести урочисто, зі смолоскипами, на двох локаціях. Ворог атакував обидві, спочатку ракетами, а потім – "шахедами".
Військовий разом із побратимами мав прибути на локацію, розташовану в лісі. Воїн каже, що задовго до цього було оголошено тривогу.
"Ми їхали туди без навігатора, бо він просто не працював через тривогу. Погода була похмура, ніякі дрони чи крила над нами не висіли. Швидше за все, нас хтось "злив" зі своїх. Вони знали ці дві точки і вдарили через 15 хвилин після того, як уже мало початися нагородження", – розповів військовослужбовець.
За його словами, росіяни влучили "Іскандером" по точці, де стояли бійці зі смолоскипами – ніхто з них не вижив. Тіла змогли знайти лише вранці, коли посвітлішало.
Військовий каже, що він із побратимами стояв метрів за 100 від факелів – це врятувало їм життя.
"Одному хлопцю, який стояв біля нас, посікло ногу, іншому — плечі. Але нам просто пощастило, що ми чекали й не стояли там, де мало бути нагородження. Всі хто там був — 200. Скільки конкретно, я сказати не можу, але троє людей точно", – розповів він.
Також він навів дані медиків, що внаслідок удару загинули щонайменше 8 військовослужбовців, 40 отримали поранення. Ще 6 захисників вважаються зниклими безвісти.
Другий удар РФ
Друга локація була розташована в селі, біля магазину. Воїн каже, що не чув, як туди "прилетіло".
"Коли ми вже їхали з лісу, то побачили, що і в самому селі щось горить. Один із військових писав у групу: "викликайте швидкі в село", там були поранені. Він сам був важко поранений і потім помер у лікарні", – розповів захисник.
Він також поскаржився, що командування бригади уникає спілкування з родичами загиблих та поранених
"Їм нічого не кажуть. Бо це просто недбалість командування. Бо тривога вже була. І треба було, щоб у районі десяти кілометрів усі звідти поїхали. Щоб там просто нікого не лишалось",- наголосив військовий.
Що відомо про удар РФ по Дніпропетровщині
1 листопада армія РФ атакувала селище Самарівського району Дніпропетровської області, де перебували військовослужбовці однієї з окремих бригад морської піхоти. Удар було завдано близько 17:00 ракетами та дронами, повідомили в 30-му корпусі морської піхоти ВМС Збройних сил України.
Внаслідок обстрілу є загиблі та поранені військовослужбовці. Їх зібрали у селищі в глибокому тилу, щоб нагородити, розповів журналіст ТСН Дмитро Святненко. Нагороду мав отримати його 43-річний брат Володимир Святненко (Знахар), який воюював з 2023 року, пройшов найжорстокіші бої у Кринках, Кураховому, Мар’янці, Красногорівці. Був оператором БПЛА, одним із перших став керувати дронами на оптоволокні, але був вбитий російською ракетою у глибокому тилу.
У Державному бюро розслідувань відкрили кримінальну справу через удар внаслідок якого є загиблі та поранені. Досудове розслідування здійснюється за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану).
Як розповіли в 30-му корпусі морської піхоти, “певні посадові особи вже відсторонені від займаних посад“.
