Армія РФ завдала удару балістикою по полігону Збройних Сил у глибокому тилу, коли українських військовослужбовців вишикували на відкритій місцевості для нагородження.
Про це повідомляють угрупування військ "Схід", журналіст ТСН Дмитро Святненко та hromadske з посиланням на джерело у Силах Оборони України.
Як розповіли в угрупуванні військ "Схід", 1 листопада ворог завдав комбінованого ракетного удару по території Дніпропетровської області. Мішенями атаки стали населені пункти у глибокому тилу та у прифронтових районах.
"Внаслідок ворожого комбінованого удару є, на жаль, загиблі та поранені і серед військовослужбовців Збройних Сил України", – розповіли в угрупуванні.
Кількість жертв та постраждалих там не уточнили. Натомість повідомили, що триває перевірка щодо виконання заборони про проведення зборів особового складу на відкритій місцевості, яку запровадив головком Олександр Сирський.
В угрупуванні "Схід" також висловили співчуття родинам загиблих захисників.
Чим було завдано удар по полігону
Журналіст ТСН Дмитро Святненко розповів, що внаслідок удару 1 листопада загинув його брат Володимир (Знахар), який воював з 2023 року. Він пройшов найжорсткіші бої у Кринках, Кураховому, Мар’янці, Красногорівці і був вбитий російською балістичною ракетою у глибокому тилу.
За словами журналіста, його брата разом з іншими бійцями зібрали на плацу, щоб нагородити.
"Зібрали найкращих. Найкращих пілотів і піхотинців бригади. У наказовому порядку. На відкритій місцевості. Прилетіла балістика. Історія недбальства (чи не недбальства) повторилась", – розповів Дмитро Святненко.
Як пише hromadske з посиланням на джерело, 1 листопада ворог завдав два удари балістикою по українських військових. Один з ударів прийшовся на місце нагородження бійців, про що розповів журналіст Дмитро Святненко. За даними видання, під обстріл потрапили морські піхотинці.
Другий удар було завдано "Іскандером" по заправці – тоді там перебував автобус з військовими, що прямували на навчання.
Удари по полігонах ЗСУ: детальніше
Російські окупанти систематично завдають ударів по полігонах та навчальних центрах Збройних сил. У червні ворог здійснив щонайменше три таких атаки: 1, 4 та 22 червня. Під ударом опинилися полігони у Дніпропетровській та Полтавській областях.
Відомо про загибель 17 військовослужбовців, кілька десятків отримали поранення.
Після удару 239 загальновійськовому полігону на Дніпропетровщині командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий заявив, що подає рапорт про відставку. Того дня внаслідок обстрілу загинули 12 захисників, десятки отримали поранення.
Наприкінці липня, за інформацією The New York Time, росіяни атакували полігон ЗСУ неподалік Кропивницького, де тренувалися іноземні добровольці. Ворожа ракета влучила у їдальню тренувального табору під час обіду – загинули щонайменше 12 іноземних добровольців.
29 липня росіяни атакували полігон неподалік Чернігова. Від обстрілу загинули троє військовослужбовців, 18 отримали поранення.
У ніч на 12 серпня росіяни завдали ракетного удару по одному з навчальних підрозділів Збройних сил. Як наслідок – загинув один військовослужбовець, 11 поранених, 12 бійців звернулися за медичною допомогою зі скаргами на акубаротравму та гострий стрес.
Вранці 16 жовтня Росія атакувала один із навчальних центрів Сухопутних військ Збройних Сил України двома балістичними ракетами. Внаслідок удару є загиблі та поранені.
Варто зазначити, що після кожного ворожого удару призначалося службове розслідування, однак результати жодного з них досі не оприлюднені.
