Бригада армії США, яка мала підрозділи в кількох країнах НАТО, зокрема, в Румунії, припиняє ротації в Європі.
Про це повідомляє румунське Міністерство оборони.
У відомстві зазначили, що учасники Альянсу були проінформовані про рішення Сполучених Штатів.
"Серед елементів бригади, які мають припинити ротації в Європі, також згадуються сили, призначені для Румунії, розташовані в базі Міхаїла Когелнічану", – розповіли у міністерстві.
Водночас там зазначили, що зміна чисельності американського контингенту "є наслідком нових пріоритетів адміністрації президента, оголошених у лютому".
За даними міністерства, у Румунії залишиться приблизно 1 000 американських військовослужбовців.
Виведення військ США: деталі від ЗМІ
За даними румунського видання G4Media, з країни виведуть приблизно 800 військових армії США. Про їхній вивід було оголошено через офіційні процедури НАТО 27 жовтня.
Рішення ухвалив Білий дім, воно стосується чотирьох країн – Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини. Водночас деталі щодо строків, обсягів і конкретних напрямів виведення військ наразі не розкриваються.
Рішення адміністрації Дональда Трампа вже набуло чинності, хоча теоретично його ще може переглянути Конгрес Сполучених Штатів.
Варто нагадати, що на початку своєї каденції президент Трамп заявив, що хоче скоротити американський військовий контингент у Європі на 20%.
У квітні видання NBC News із посиланням на джерела повідомило про можливе скорочення американських сил на 10 тисяч осіб. Саме таку пропозицію, за даними видання, розглядав Пентагон.
Підрозділи, про які йдеться, є частиною 20 тисячного військового контингенту. Ці сили розгорнула адміністрація колишнього американського президента Джо Байдена після початку повномасштабної російської агресії проти України. Мета ротації – зміцнити оборону країн, що межують з Україною.
