Прем’єр Угорщини Віктор Орбан звернувся з листом до президента США Дональда Трампа через удари України по нафтопроводу "Дружба", на що той відповів, що "дуже злиться" через це.
Про це пишуть Telex та провладне Magyar Nemzet.
За повідомленням видання, Орбан згадав про це у публікації в соцмережах так званого "Клубу борців". Це інтернет-платформа, створена для мобілізації ста тисяч онлайн-активістів на підтримку "Фідес" напередодні виборів.
Ця ініціатива діє у форматі закритої спільноти та приймає лише за запрошеннями, маючи на меті зменшити вплив опозиційних сил у мережі, писав Index.
У своєму листі прем’єр-міністр Угорщини нарікав, що українці постійно атакують трубопровід "Дружба". За його словами, вони "те саме зробили з "Північним потоком"". Він також звернувся до президента США з проханням про підтримку.
"У нашого сусіда йде війна. Якщо хтось думав, що це десь далеко, то російська ракетна атака по Мукачеву могла його протверезити. Ця війна становить безпосередню й постійну загрозу для Угорщини та угорців — і на Закарпатті, і в самій Угорщині. Тільки мир!" — написав Орбан.
Він також опублікував фото свого листа, на якому Трамп написав відповідь маркером:
"Мені неприємно це чути. Я дуже злюся через це. Передай це Словаччині. Ти — мій великий друг".

Удари України по нафтопроводу "Дружба"
Уперше ГУР МО атакувало "Дружбу" 13 серпня. У ніч проти 18 серпня підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ разом з іншими силами оборони уразили нафтоперекачувальну станцію “Нікольське” в Тамбовській області Росії.
Після цього міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт може зупинити експорт електроенергії в Україну. Хоча нинішні поставки відбуваються виключно на комерційних умовах.
Водночас Єврокомісія наголосила, що удари по нафтопроводу "Дружба" жодним чином не загрожують транспортуванню нафти до Угорщини та Словаччини, попри претензії угорської влади до Києва.
20 серпня Сійярто повідомив, що транзит російської нафти трубопроводом “Дружба” до Угорщини відновлено.
Крім того, стало відомо, що увечері 21 серпня підрозділи українських Сил безпілотних систем завдали удару по станції нафтопроводу "Дружба" в російському місті Унеча у Брянській області.
Станцією Унєча управляє холдинг АК Транснафтопродукт. Магістральний нафтопровід Дружба має загальну довжину 8900 км і проходить через декілька країн.
