Новим послом України при Раді Європи стане колишній міністр культури Микола Точицький. Відповідний указ 20 серпня підписав президент Володимир Зеленський.
Перед цим глава держави звільнив Бориса Тарасюка з посади представника України при Раді Європи.
Микола Точицький вдруге призначений на цю посаду. Вперше він представляв Україну в Раді Європи впродовж 2010-2016 років.
Варто зазначити, що Микола Точицький має чималий дипломатичний досвід. Він працював на керівних дипломатичних посадах, зокрема, був послом України у Бельгії та за сумісництвом представником України при ЄС.
До квітня 2024 року був заступником міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Зі сфери дипломатії перейшов до Офісу президента – став заступником керівника ОП Андрія Єрмака.
Як Точицький працював в уряді
Посаду міністра культури Микола Точицький обіймав менш як рік. Був призначений у вересні 2024 року і пішов в липні 2025-го після того, як прем’єр Денис Шмигаль подав у відставку.
За кілька тижнів до цього група активістів культурної сфери зверталася до прем’єра Шмигаля з вимогою звільнити Точицького. У листі до глави уряду активісти вказали на порушення, вчинені міністром та його командою.
Очільника міністерства культури, зокрема, звинуватили у зловживанні владою. Як підтвердження було наведено звільнення гендиректора заповідника Києво-Печерської лаври Максима Остапенка. Активісти переконані, що усунути перешкоди щодо користування майном Лаври можливо лише за рішенням суду, який досі триває.
