Росія, попри значні втрати на фронті, має намір до кінця року сформувати десять нових дивізій.
Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, підбиваючи підсумки діяльності Збройних Сил України за липень.
За його словами, російські війська щомісяця поповнюють свої лави на 9 тисяч осіб, а загальні липневі втрати противника перевищили 33,2 тисячі військових, що на 800 більше, ніж у червні. Дві з десяти запланованих дивізій уже створені.
Відповідь на загрозу
Сирський наголосив, що в умовах зростання російської загрози Україна повинна продовжувати мобілізаційні заходи, покращувати бойову підготовку та посилювати безпілотну компоненту військ.
Крім того, триває корпусна реформа для підвищення ефективності управління. Зазначається, що більшість нових армійських корпусів вже прийняли смуги відповідальності.
Ситуація на фронті
Найскладніша ситуація наразі спостерігається на Покровському, Добропільському та Новопавлівському напрямках. Ворог намагається захопити ключові агломерації та шукає слабкі місця в обороні Збройних Сил, ведучи активні бойові дії одразу на кількох ділянках фронту.
Окрім того, Олександр Сирський додав, що росіяни також використовують тактику “тотального просочування” та активізують ДРГ у тилу. Для протидії цьому створюються спеціальні протидиверсійні резерви.
Зміцнення оборони
На місцях триває робота з інженерного облаштування позицій, будівництва фортифікацій, мінування територій та створення антидронових загороджень. Сирський наголосив, що ці заходи мають бути масштабнішими та комплексними. Військовим надано необхідні розпорядження для покращення оборони і подолання поточних проблем.
На нараді в командуванні ЗСУ також обговорили підготовку військ, логістику, ремонт техніки та заходи з безпеки особового складу на полігонах.
Нещодавно експрезидент США Дональд Трамп заявив, що з початку 2025 року Росія втратила понад 112 тис. військових. За його словами, втрати України у 14 разів менші.
