Сили оборони України знову почали отримувати міни з порохами сумнівної якості. Партію таких боєприпасів отримав підрозділ, що стримує російських загарбників на одному з найгарячіших напрямків.
Про це повідомив Віктор Біщук, ветеран та член Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони у Facebook.
Посилаючись на слова бійців згаданого підрозділу, він повідомив, що під час пострілу і коригування міна себе веде неконтрольовано. Боєприпас або не долітає до цілі, або відбувається переліт.
"На однакових установках прицілу різниця в дальності сягала до 500 метрів", – розповів Біщук.
Він наголосив, що за таких умов жоден боєць, навіть, якщо все було філігранно точно зроблено, не може припустити, куди полетить міна.
"Навіть якщо за результатами першого пострілу зробите коригування. Це нічого не дасть. Це стрільба впусту. Стрільба всліпу. В умовах, ще раз, наступу ворога", – підкреслив ветеран.
За його словами, є великі питання до якості порохів. Що важливо, їх розпаковували перед стрільбою.

"Порохи, або пакети метального заряду – напишу так, щоб не забанили – "вкрай низької якості"", – написав він.
Також додав, що це не поодинокий випадок. Бо після публікації допису, про схожий випадок йому повідомили з іншого підрозділу.

Справа про браковані міни
У листопаді минулого року соцмережами стало поширюватися відео, на якому міна, ледь вилетівши з міномета, падала в декількох метрах після пострілу. Бракованими виявилися українські міни калібру 120 мм.
Як встановило слідство, непридатні для використання боєприпаси виготовив та поставив війську оборонний завод у Дніпропетровській області. Керівництво цього заводу у 2024 році уклало договір про виготовлення боєприпасів для Збройних Сил з Агентством оборонних закупівель. Вартість контракту становила понад 11 млрд грн.
За висновками експертизи, виробництво законтрактованих боєприпасів відбувалося з порушеннями. Зокрема, використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів. Це призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду. Крім того, капсули-запалювачі були з дефектом, що призводило до осічок.
У рамках розслідування справи про браковані міни правоохоронці затримали двох посадовців оборонного заводу та їхніх спільників. За інформацією ЗМІ, серед затриманих – генеральний директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман та його перший заступник Олексій Кириченко.
