У рамках розслідування справи про браковані міни, які були передані бойовим частинам на фронті, правоохоронці затримали двох посадовців оборонного заводу та їхніх спільників.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
За даними правоохоронців, затримані директор та його перший заступник оборонного заводу у Дніпропетровській області. А також начальник групи контролю якості військового представництва Міністерства оборони України і екскерівник цього представництва.
Фігурантам оголосили про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил, яке призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 КК України). Максимальне покарання за такий злочин передбачає до 15 років ув’язнення.
Наразі вирішуються питання про обрання запобіжного заходу підозрюваних.
За інформацією видання "Слово і діло", серед затриманих – генеральний директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман та його перший заступник Олексій Кириченко.
Справа про браковані міни
У листопаді минулого року соцмережами стало поширюватися відео, на якому міна, ледь вилетівши з міномета, падала в декількох метрах після пострілу. Бракованими виявилися українські міни калібру 120 мм.
Як встановило слідство, непридатні для використання боєприпаси виготовив та поставив війську оборонний завод у Дніпропетровській області. Керівництво цього заводу у 2024 році уклало договір про виготовлення боєприпасів для ЗСУ з Агентством оборонних закупівель. Вартість контракту становила понад 11 млрд грн.
Однак виробництво законтрактованих боєприпасів, за висновками експертизи, відбувалося з порушеннями. Зокрема, використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів. Це призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду. Крім того, капсули-запалювачі були з дефектом, що призводило до осічок.
На переконання слідства, зазначені проблеми були відомі керівництву заводу. Однак посадовці не зупинили виробництво, бо як вважають в Офісі генпрокурора, хотіли отримувати прибуток від державного замовлення.
При цьому залучені до схеми посадовці військового представництва не здійснили належний контроль за якістю продукції та внесли неправдиві відомості до звітної документації.
"Внаслідок цього військовослужбовцям ЗСУ поставили понад 120 тис. непридатних до використання пострілів, які було відкликано з лінії фронту, що завдало значної шкоди боєздатності Сил оборони", – розповіли правоохоронці.
Як раніше повідомляв міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, заміна бракованих боєприпасів відбувається коштом виробника. Станом на середину січня було замінено 10% дефектних мін.
